
Пам’ятник біля вокзалу в Ковелі можуть демонтувати.
Ковель позбавляється радянських символів: монумент 1956 року не визнали культурною спадщиною
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України визнало радянський пам’ятник у місті Ковелі на вулиці Луцькій таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Як розповів співзасновник проєкту «Деколонізація.Україна» Вадим Поздняков, це означає, що «пам'ятку історії», яка втратила історичну й культурну цінності, органи місцевого самоврядування можуть перенести або демонтувати
Про це пише Ковель media з посиланням на Суспільне.
За поданням департаменту культури, молоді та спорту Волинської ОДА, враховуючи лист Ковельської міської ради та рекомендації Українського інституту національної пам’яті, Міністерство культури та інформаційної політики видало наказ про виключення з реєстру ще одного об'єкта культурної спадщини.
Ковельська міська рада прийняла 27 червня 2024 року відповідне рішення, автором якого є начальник Управління культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Андрій Мигуля – депутат міськради та очільник фракції Аграрної партії.
Йдеться про пам'ятник на честь радянських воїнів — «Братська могила воїнів радянської армії, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». Цей об'єкт розташований біля залізничного вокзалу в Ковелі.
Пам’ятник було встановлено у 1956 році, а взято на облік, як пам’ятку місцевого значення (охоронний номер 19), розпорядженням виконавчого комітету Волинської обласної ради депутатів трудящих від 4 серпня 1969 року.

Нагадаємо, в ніч на 9 травня 2018 року невідомі знесли голову пам’ятника Невідомому солдату, а на пам’ятній плиті намалювали символ «Азову» – Ідею Nації. Тоді у своїй офіційній заяві активісти Нацкорпусу офіційно заявили, що ні Національний корпус, ні інші структури Азовського руху, ні окремі його активісти не мають відношення до цього випадку, і розцінюють інцидент як провокацію з метою дискредитації Національного Корпусу та всього націоналістичного руху. Самі ж активісти підозрювали у провокації з вандалізмом членів луцького осередку організації «Автономний опір» – палких антифашистів та неокомуністів.


Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: У селі на Волині зберегли давню великодню традицію поминання.
