Курси НБУ $ 41.75 € 47.39
Сучасні підземні школи стануть безпечним простором для навчання дітей

На Одещині відкрили першу підземну школу.

Фото: www.ukrinform.ua.

Сучасні підземні школи стануть безпечним простором для навчання дітей

В Одеській області у селищі Молодіжне 24 квітня відкрили підземну школу-укриття, яка розрахована на 700 осіб

Антирадіаційне бомбосховище подвійного призначення збудували з нуля на базі Молодіжненського ліцею, де навчається 700 дітей.

Про це пише Укрінформ.

Раніше діти під час повітряних тривог були змушені ховатися в укритті дитячого садочка поруч з ліцеєм.

Програму ініційовано та профінансовано Європейським Союзом, а також співфінансовано урядом Ірландії. На будівництво укриття виділено 2,4 млн євро, з яких приблизно 75 тис. євро спрямували на внутрішнє оснащення.

Зазначається, що у сховищі облаштували класи для навчання, 2 спортзали, клас психологічного розвантаження та ЛФК. Також в укриття можна спуститися спеціальним ліфтом для людей на кріслах колісних. Наразі в ліцеї навчається 14 дітей з особливими потребами, з них одна дитина пересувається на візку.

За словами вчителів, будівництво такого сховища було необхідне навчальному закладу не лише з безпекових міркувань, але й для покращення якості навчання, адже у випадку тривоги уроки продовжують вести в укритті.

Через повномасштабне вторгнення росії майже кожну сьому школу в Україні зруйновано або пошкоджено, а приблизно 430 тис. учнів не мають доступу до очного навчання.

Міністр освіти і науки Лісовий зазначив, що в рамках цієї ініціативи реалізується ряд проєктів і в інших регіонах України, де необхідно зберегти доступ до навчання. Йдеться про Миколаївщину, Сумщину, Харківщину, Запорізьку та Чернігівську області, які щоденно потерпають від російських атак.

Державний міністр Ірландії з європейських справ і оборони Бірн наголосив, що діти повинні навчатися лише в безпечному середовищі, коли вони не бояться за своє життя.

«Нам вдалося відкрити цей безпечний простір для дітей. Звісно, це неприйнятна ситуація, що Росія розв’язала війну і ми маємо будувати такі укриття через її агресію. Це неприємно нас вражає. Звісно, ми хочемо, щоб українські діти, які страждають від війни, мали право на освіту та щастя - як діти в Ірландії та інших європейських країн», - сказав Бірн.

«Наша мета – запровадити безпеку для дітей. Учасники освітнього процесу в Україні сильно потерпають через бойові дії, понад 3500 навчальних закладів були пошкоджені, 400 – зруйновані. Це сховище ще й творчий простір, тут є музей, спортивні зали, художня та музична студії. Діти матимуть змогу отримувати освіту та не переривати освітній процес через тривоги», - сказав керівник Програм співробітництва у Представництві ЄС в Україні Шльойнінг.

Він додав, що ЄС виділив понад 200 млн євро на підтримку освіти в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Йдеться про відбудову навчальних закладів, закупівлю шкільних автобусів, видавництво навчальних посібників та книжок тощо.

Програма «Нові бомбосховища для українських шкіл» фінансується Європейським Союзом (15 млн євро) та урядом Литви через Фонд розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги (500 тис. євро), а також із залученням внеску від уряду Ірландії (3 млн євро). Наступні укриття будуть збудовані на Миколаївщині, Чернігівщині, Сумщині, у Запорізькій області та Харкові. Кожне укриття вміщуватиме від 500 до 1000 осіб. Ініціатива реалізується за сприяння Офісу партнерств та взаємодії МОН.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Луцькі школярі тренуються як справжні військові: польові збори з іноземним інструктором (Фото).

Реклама Google

Telegram Channel