Курси НБУ $ 41.75 € 47.39
Пройшов шлях від вишибали до вікарія Христа…

Понтифіку було 88 років.

Фото: lb.ua.

Пройшов шлях від вишибали до вікарія Христа…

Сьогодні відбувся чин похорону Франциска, 266-го Папи Римського. Понад сто лідерів світових держав відвідали цей захід, у тому числі Президент України Володимир Зеленський, президент США Дональд Трамп і президент Франції Емманюель Макрон

 Папа Римський Франциск відійшов у вічність вранці, 21 квітня, на другий день Великодніх свят, які цього року і православні,  і католики відзначали  в один день.

«Папа Франциск повернувся до домівки Небесного Отця», – повідомили у Ватикані сумну новину. Понтифіку було 88 років.

Нагадаємо, що з 14 лютого Франциск перебував у лікарні у важкому стані. Спочатку його госпіталізували з бронхітом, але в лікарні його стан погіршився. У Папи виявили полімікробну інфекцію дихальних шляхів.

На посаду Папи Римського Франциск (у миру Хорхе Маріо Бергольйо) вступив у 2013 році. Він народився в Аргентині і став першим в історії Папою, який з-поза меж Європи з часів приходу до папства сирійського Папи Григорія III у 8-му столітті.

У серпні 2024 року Франциск засудив рішення України заборонити діяльність в країні російської церкви.

Цікаво, що в молодості деякий час Франциск працював вишибалою і прибиральником в Буенос-Айресі, пізніше отримав освіту хіміка та працював техніком у лабораторії харчової промисловості. У віці 21 рік почав навчання в семінарії. У 1958-му вступив до ордену єзуїтів і отримав гуманітарну освіту в навчальних закладах ордену.  У 1969-ому Хорхе Маріо Берґольйо був висвячений на католицького священника. Через 29 років став архієпископом Буенос-Айреса, а у 2001-ому Папа Іван Павло ІІ возвів його в сан кардинала.

Папське ім'я Франциск він узяв на честь святого Франциска Ассизького. Протягом свого публічного життя Франциск був відомий смиренністю, з акцентом на Божому милосерді, турботі про бідних і прихильністю до міжрелігійного діалогу.

Франциск неодноразово висловлювався про війну в Україні, закликаючи до миру та діалогу. Він назвав Україну «мученицькою» та закликав молитися за жертв усіх збройних конфліктів. Водночас деякі його заяви викликали нерозуміння в Україні. Зокрема, коли Папа закликав Київ мати «мужність білого прапора» та вести переговори з країною-агресором рф. Крім цього, у серпні 2024 року Франциск засудив рішення України заборонити діяльність в країні російської церкви.

До речі

У 1990-х роках нинішній глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук був священником в українській громаді Буенос-Айреса. Тоді він познайомився з архиєпископом Хорхе Маріо Бергольйо – майбутнім Папою Франциском. Їхні стосунки були не лише офіційними, а й дружніми. Під час прощання з Аргентиною Блаженніший Святослав подарував Бергольйо ікону, яку той зберігав у своїй кімнаті у Ватикані та перед якою щодня молився за мир в Україні.

Що у заповіті Франциска

Директор Дирекції охорони здоров’я та гігієни Ватикану, професор Андреа Арканджелі у свідоцтві про смерть понтифіка зазначив, що той помер від  інсульту та серцевої недостатності

Згодом стало відомо, що Папа Франциск стане першим за понад століття головою католицької церкви, якого поховають за межами Ватикану: місцем його останнього спочинку стане базиліка Санта-Марія-Маджоре. 

Як інформує Vatican News, у своїй останній волі – заповіті, який Франциск склав за три роки до смерті – 29 червня 2022 року – понтифік підтвердив намір бути похованим у Папській базиліці Санта-Марія-Маджоре у Римі. 
«Бажаю, щоб моя остання земна мандрівка завершилася саме в цьому древньому Марійському санктуарії, де я завжди зупинявся на молитву на початку і в кінці кожної Апостольської подорожі, довіряючи свої наміри Непорочній Матері та дякуючи за Її ніжну і материнську опіку», – йдеться у заповіті. 

Реклама Google

Понтифік також дав точні вказівки щодо розташування гробниці: просив розмістити її у поховальній ніші в бічному нефі між каплицею Павла та каплицею Сфорца Базиліки. Він додав, що гробниця повинна бути в землі; проста, без особливих прикрас, з одним лише написом: «Франциск».

У заповіті Папа також повідомив, що витрати на підготовку поховання взяв на себе неназваний доброчинець. 

«Нехай Господь дарує гідну винагороду всім тим, хто мене любив і хто продовжує молитися за мене. Страждання, якими позначилася остання частина мого життя, я жертвую Господу за мир у світі та братерство між народами», – такими словами завершується заповіт. 

Василь КІТ.

Читайте також: Повний текст «остаточної пропозиції» США для України та РФ.

Telegram Channel