Курси НБУ $ 41.75 € 47.39
Чорнобиль не забути: на Волині вшанували ліквідаторів мовчанням і пам’яттю

На Волині до зони гарантованого добровільного відселення через радіоактивне забруднення віднесено 167 населених пунктів.

Фото: Фейсбук.

Чорнобиль не забути: на Волині вшанували ліквідаторів мовчанням і пам’яттю

26 квітня минає 39 років від дня Чорнобильської катастрофи — однієї з найбільших техногенних аварій у світі

Сьогодні, напередодні річниці, у Луцьку та громадах Волині хвилиною мовчання вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Біля пам’ятника жертвам аварії на ЧАЕС зібрались ліквідатори, вдови, переселенці із зони відчуження, представники міської та районної влади, громадських організацій, - повідомляють у Ковельській міській раді. 

У пам'ять про загиблих поклали квіти до підніжжя монумента.

У наслідок найбільшої техногенної катастрофи постраждали понад 2 млн осіб.

На Волині до зони гарантованого добровільного відселення через радіоактивне забруднення віднесено 167 населених пунктів, а 175 тис жителів області зазнали впливу радіоактивних речовин. У ліквідації наслідків аварії на АЧЕС взяли участь 3,5 тис волинян, які сумлінно і добросовісно виконали свій обов’язок. Наразі, через важкі хвороби, отримані внаслідок радіоактивного забруднення, в живих лишилося лише 1067 ліквідаторів.

Учасники пригадували, як у квітні 1986 року у боротьбі з «мирним атомом» живим щитом проти радіації стали ліквідатори - героїчні люди різних професій, з різних міст і сіл. Тоді багато українців були змушені полишити власні домівки та розпочинати життя на новому місці.

А тепер через війну десятки тисяч наших співвітчизників на окупованих територіях виїжджають з власних осель. Сьогодні українці знову рятують світ ціною власного життя.

Міський голова Ігор Чайка подякував ліквідаторам аварії на ЧАЕС, що уберегли землю від катастрофи.

- Спасибі за подвиг, який назавжди залишиться у пам’яті нашого народу. Розділяю важкий біль втрат з вдовами, матерями, усіма родинами, яких торкнулась ця біда. Світла пам’ять жертвам Чорнобиля і шана Героям-ліквідаторам.

За активну громадську діяльність, відстоювання прав родин ліквідаторів і потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи та з нагоди 39-ї річниці аварії на ЧАЕС міський голова вручив Подяки голові Благодійного фонду «Інваліди Чорнобиля», вдові ліквідатора І категорії ЧАЕС Наталії Сітаровій та вдові ліквідатора І категорії ЧАЕС Людмилі Ілюк.

На сьогодні у Ковельській громаді проживає 1395 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Усі вони відповідно до своїх категорій та потреб отримують державні та муніципальні пільги.

Цьогоріч у бюджеті громади передбачили 300 тисяч гривень на медичне обслуговування людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1 та 2 категорії.

Йдеться про відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами. На сьогодні фінансування, закладене у держбюджеті, не забезпечує реальну потребу постраждалих жителів громади. Зважаючи на це, міська влада спрямовує ресурси з місцевої казни на підтримку чорнобильців.

А також, разом з фахівцями управління соціального захисту активно співпрацює з усіма громадськими організаціями, які представляють постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. За поданням їх керівників 40 осіб, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, отримають матеріальну допомогу.

У ці дні в Галереї мистецтв розгорнуто виставку документів, а також світлин Юлії Ратушної «Мужність і біль Чорнобиля». Запрошуємо.

 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: 39 років потому: як Чорнобильське лихо торкнулося Волині.

Реклама Google

Telegram Channel