
Reuters звернуло увагу на відмінності між планом США щодо закінчення війни та українсько-американською пропозицією.
ЗМІ оприлюднили відповідь України і ЄС на мирні пропозиції США
Мирні рамки президента США Дональда Трампа й українсько-європейські пропозиції щодо закінчення війни в Україні стосуються територіальних питань, санкцій проти РФ, гарантій безпеки для України та чисельності сил оборони
Агентство проаналізувало пропозицію США щодо встановлення миру в Україні, яку європейським лідерам 17 квітня в Парижі передав спеціальний представник Трампа Стів Віткофф, і контрпропозицію ЄС та України, яка з'явилася після переговорів сторін у Лондоні цього тижня, де був запланований саміт глав МЗС.
Про це 25 квітня пише Reuters, інформує Гордон.
Reuters звернуло увагу на розбіжності у двох документах.
Пропозиція Трампа передбачала де-юре визнання Америкою контролю Росії над Кримом, а також де-факто визнання контролю РФ над частинами українських областей на півдні й сході України, які зараз під російською окупацією. Натомість українсько-європейський документ пропонує відкласти детальне обговорення територіальних питань до укладення перемир'я, не згадуючи визнання російського контролю над будь-якою територією України.
План США обіцяє Україні «надійні гарантії безпеки», гарантами яких будуть європейські й дружні до них держави. Їхніх деталей не прописано, але вказано, що Київ має відмовитися від вступу в НАТО. У документі України і ЄС додано положення, котре, як підкреслює агентство, імовірно, роздратує Москву. Це відсутність обмеження для української армії та розміщення військ союзників на українських територіях. Окрім цього, у ньому прописано гарантії безпеки Україні з боку партнерів, включно зі США, за допомогою «угоди, схожої на ст. 5» про взаємну оборону НАТО.
Угода, яку передав Віткофф, пропонує в межах мирного врегулювання зняти санкції з РФ, введені після анексії Криму 2014 року. Зустрічна пропозиція припускає «поступове пом'якшення санкцій після досягнення сталого миру» та їх відновлення в разі, якщо РФ порушить домовленості. Також для врегулювання економічних питань вона передбачає фінансову компенсацію Україні збитків, завданих під час війни, коштом заморожених російських активів. У плані США йдеться лише про те, що Україна отримає фінансову компенсацію, без вказування походження грошей.
Читайте також: «Захисники адресували вдячність із фронту бібліотекаркам із волинського Горохова (Фото)».
