Курси НБУ $ 41.86 € 43.52
ЛУЦЬКА БІГУНКА МРІЄ ПРО ОЛІМПІАДУ

Волинь-нова

ЛУЦЬКА БІГУНКА МРІЄ ПРО ОЛІМПІАДУ

Нещодавно наша газета повідомляла про успіх волинської легкоатлетки Олени Яновської (на фото)...

Нещодавно наша газета повідомляла про успіх волинської легкоатлетки Олени Яновської (на фото), яка брала участь у молодіжному чемпіонаті Європи, що відбувався у місті Острава (Чехія). Виступаючи у складі естафети 4х100 метрів, студентка-п’ятикурсниця Інституту фізичної культури і здоров’я Волинського національного університету імені Лесі Українки завоювала золоту медаль. Крім того, Олена фінішувала шостою в бігу на 100 метрів з бар’єрами, що теж є високим результатом

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ

Після сля повернення з континентальної першості у Луцьк наш кореспондент зустрівся з Оленою Яновською і попросив її розповісти про свій шлях у великий спорт, про те, як тренується, як готується до нових стартів, цілком можливо, олімпійських.
- Олена, скажу відверто, якось несподівано спалахнула твоя зірочка на європейському небосхилі. Коли і де ти познайомилась і подружилась з “королевою спорту”?
- Я – лучанка. Закінчила Луцьку загальноосвітню школу №22. Спортом почала займатись ще у другому класі в секції легкої атлетики, де з дітьми працювала Любов Михайлівна Саган. Я бігала 60 і 100 метрів, стрибала у висоту, довжину. Захоплення це було, так би мовити, оздоровчого характеру. А згодом, завдяки моїй мамі, яка більш професійно займалась легкою атлетикою, я прийшла у групу заслуженого тренера України Михайла Івановича Кліщука. Уже потім я дізналась, що серед вихованців цього педагога – призерка чемпіонату Європи Євгенія Пиркіна, один з найкращих бар’єристів колишнього Радянського Союзу, а нині член Міжнародного Олімпійського комітету Валентин Балахнічов... Після кількох років тренувань я перевагу віддала бар’єрному бігу і стрибкам у довжину. Однак після перелому ноги я змушена була залишити стрибки, оскільки давалася взнаки ця травма під час приземлення.
- Я чув, що у свій час лікарі взагалі заборонили тобі займатись спортом...
- Так, тривалий час я навіть змушена була ходити на милицях. Багато хто ставив хрест на моїй спортивній кар’єрі. А мені у це не хотілось вірити. І завдяки моєму університетському наставнику Жанні Мудрик, а згодом тренеру Сергієві Черненкові я знову вийшла на бігову доріжку.
- Сьогодні ти – майстер спорту з легкої атлетики. Коли виконала цей високий норматив?
- Це було уже після того, як я залікувала травму, коли навчалась на другому курсі Волинського національного університету. Я виступала на розіграші Кубка України в Ялті. У бігу на 100 метрів з бар’єрами показала на той час свій найкращий результат – 14,15 секунди, що дало право на присвоєння мені почесного звання.
- А коли тебе у збірну України вперше запросили?
- Восени 2010 року. З того часу мене викликають на усі навчально-тренувальні збори “молодіжки”, де я “спеціалізуюсь” у бігу на 100 метрів з бар’єрами.
- Цікаво, а як в естафету потрапила?
- У цьому виді, чесно кажучи, я не планувала виступати, хоч хотілось спробувати себе і тут. І ось коли одна з спринтерок травмувалась і на тривалий час вибула з четвірки, тренери запропонували вийти на доріжку мені. Мабуть, я виправдала їхні сподівання, бо на чемпіонат Європи в естафеті 4х100 метрів була заявлена.
- Розкажи, хто були твої партнерки по команді, про суперниць, на якому етапі ти бігла?
- Мені довірили незвичний для мене перший етап, адже 100-метрівку я бігаю по прямій, а тут необхідно було дистанцію долати по віражу. Я передавала естафетну паличку Дарині Піжанковій, яка до цього старту уже здобула в Остраві срібну медаль на дистанції 100 метрів і золоту – на 200-метрівці. До речі, Даша – виняткова спортсменка. За три дні чемпіонату Європи вона брала участь у семи(!) фінальних забігах. На третьому і четвертому етапах за збірну України відповідно бігли Вікторія П’ятаченко і Уляна Ленська. Можете уявити нашу радість, коли ми стали чемпіонками, випередивши сильних суперниць з Франції, Німеччини, Голландії, Росії, Польщі...
- Якщо я не помиляюсь, то збірна у Чехії встановила новий рекорд України.
- На фініші судді зафіксували такий час - 44.00,20. Так швидко в Україні “молодіжка” ще не бігала.
- Як тобі вдається поєднувати навчання і спорт?
- Щодо навчання, то тут повний порядок. Я вже маю диплом бакалавра. Продовжую навчання у магістратурі. Думаю, що викладачі не мають до мене претензій щодо навчання, адже я намагаюсь усі іспити здавати тільки на “відмінно”. Велику підтримку відчуваю з боку обласної школи вищої спортивної майстерності, яку очолює Петро Чикида, а також обласної ради ФСТ “Колос” і її голови Анатолія Кліша.
А ось що стосується тренувань, підготовки до відповідальних всеукраїнських і міжнародних змагань, то для цього у Луцьку нормальних умов легкоатлети не мають. Найбільша біда в тому, що в обласному центрі немає манежу, де можна було б займатись взимку. Та і влітку в місті немає бігових доріжок для тренувань. Луцький стадіон “Авангард” став чисто “футбольним”, а “королеву спорту”, вибачте, виперли звідси у шию. Тому я змушена була переїхати у Вінницю, де мені створили хороші умови для тренувань.
- Олено, наступний рік – олімпійський. Мабуть, мрієш поїхати в Лондон на ігри-2012?
- Який спортсмен не ставить собі за мету взяти участь в Олімпіаді. Я – не виняток. Але потрібно свої сили, можливості оцінювати реально. Мені 21 рік. Я поки що виступаю за молодіжну збірну України. В “основі” жіночої команди є чимало сильних і досвідчених спринтерок, які мають високі особисті результати. Найближчим часом вони навряд чи поступляться молодим. Мій особистий рекорд на 100-метрівці з бар’єрами на сьогодні 13.32 секунди. Якщо зумію“скинути” дві десяті секунди за десять місяців, то можна буде думати про Ігри в Англії. Але, мені здається, більш реально планувати участь в Олімпіаді, яка у 2016 році буде проходити в Бразилії..
Telegram Channel