Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
ІМЕНИНИ КНЯЖОГО ВОЛОДИМИРА

Волинь-нова

ІМЕНИНИ КНЯЖОГО ВОЛОДИМИРА

1023-річницю з часу свого заснування відзначав минулої суботи і неділі Володимир-Волинський. На обидва ці дні була передбачена цікава і насичена програма, яку, на жаль, через всеукраїнський день жалоби довелося майже повністю «втиснути» в один

1023-річницю з часу свого заснування відзначав минулої суботи і неділі Володимир-Волинський. На обидва ці дні була передбачена цікава і насичена програма, яку, на жаль, через всеукраїнський день жалоби довелося майже повністю «втиснути» в один

Ірина НАДЮКОВА

Володимир-Волинський має чимало побратимів і в нашій державі, і за кордоном, які приїжджають на його іменини. Цього року теж були офіційні делегації з Дубна, польських Кеншинського і Грубешівського повітів. Вперше приїхали керівники міста Ленчиця Лодзького воєводства, з якими міський голова Петро Саганюк підписав угоду про співпрацю.
Свято у суботу стартувало легкоатлетичним пробігом вулицями міста, який вже традиційно проводиться під патронатом засновника ПП «Універсам» Сергія Ковальчука та міського голови Петра Саганюка. Понад сто учасників у різних вікових категоріях змагалися за грошові винагороди, які надав цей підприємець. Участь в обласному фестивалі «Козацькі ігри» брали вісім команд, серед яких перемогли гості з Каменя-Каширського. У міжнародному турнірі з футболу кубок «Володимира – 2011» дістався команді з Грубешова сусідньої Польщі.
Ще з п’ятниці 70 дівчат і четверо хлопців змагалися у 16-му всеукраїнському конкурсі юних виконавців сучасної пісні “Володимир-2011». Суботню й недільну конкурсну програму довелося втиснути у 15 суботніх годин, підсумки оголошували вже після опівночі. Справжній фурор на цьому конкурсі зробили юні співаки із Миколаєва. Про володимирський фестиваль вони дізналися через Інтернет і не шкодують, що приїхали.
Другий рік поспіль у нас щастить 16-річним. Саме стільки володарці гран-прі, другокурсниці Хмельницького училища культури Юлії Сидорук. Перемогу і телевізор “Електрон” їй приніс бездоганно виконаний твір. Від першого виступу здобув прихильників у залі володар першого місця у старшій віковій категорії Юрій Литвинюк із Луцька. Другу премію вибороли Наталія Варцаба з Володимира-Волинського та Адріана Шевченко з Миколаєва.
У середній віковій групі (13-15 років) першу премію вибороли Тетяна Антонова (Миколаїв) та Василина Стельмах (Червоноград), другу – устилужанка Христина Киричук та Яна Юрчук із села Красностав Володимир-Волинського району.
Серед 10-12-річних співаків найкращими стали Олександр Чишій (Володимир-Волинський) та Марія Галько із Рави-Руської. Друге місце розділили Анастасія Гриб (Володимир-Волинський), Ольга Сторожук (Миколаїв) і Ліана Аспіна (Славута).
Серед наймолодших перша премія у рівненчанки Вероніки Лопачук, другу завоювали Ірина Юнак з Володимира-Волинського та Марія Цюцик із Червонограда. Юні співаки в усіх визначених номінаціях відзначені також третьою премією. “Надією фестивалю” стала Софія Куса із Рави-Руської. Юні фіналістки Діана Шевчук із села Буяни та Світлана Гриник з Гіркої Полонки Луцького району стали дипломантками “Володимира-2011”. Серед восьми ансамблів лауреатом першої премії став миколаївський дует “Мальви”, другу виборов квінтет з цього ж міста.
Замість двох великих концертів на сцені фестивалю «Володимир-2011» відбувся один. Суботнього вечора у парку “Слов’янський” співали гурти з Володимира-Волинського, Кам’янця-Подільського, із Нововолинська, Луцька, Івано-Франківська, дует “Світязь”, а також “Тартак”.
На відміну від попередніх років, не було багатолюдно на “Володимирському узвозі”, бо відмінили кількагодинну розважальну програму. Але майстри здалека таки приїхали. Тернопільчани Ольга Савчак із чоловіком Валерієм привезли вироби із бісеру та природного каменю, Володимир Мурин із Нового Яворова Львівської області - із рогози. Місцеві торгували короваями й здобою, швейними виробами місцевої фабрики “Луга”, запрошували скуштувати медовухи....
З-поміж усієї фестивальної програми, яку псувала погода, вдалою стала виставка мисливських собак. «Переможці» отримали медалі, роздали чотирилапим друзям і корм від «Nestle».
Своєрідною «машиною часу», завдяки якій мали можливість зазирнути крізь завісу десятиліть, стала виставка поштівок і гравюр Володимира 1905-1930 років. А Микола Матусевич, який донедавна працював секретарем міської ради –заступником міського голови, влаштував виставку зібраних ним старожитностей.
До речі, фестиваль «Володимир-2011», як і попередні такі дійства, проводився за підтримки Міністерства культури України, а також місцевих спонсорів, які своїми внесками - від семи тисяч бізнесмена Сергія Ковальчука до 40 гривень пенсіонера Петра Веремєєнка - наповнювали фестивальний рахунок, на який всього надійшло майже 142 тисячі гривень.
На фото: Гран-прі 16-го музичного фестивалю виборола Юлія Сидорук з Хмельницького.
Telegram Channel