Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
ДО НАС ІДЕ ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

Волинь-нова

ДО НАС ІДЕ ЦИФРОВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

У медіадомі Волинської держтелерадіокомпанії відбулась прес-конференція на тему «Цифрове телебачення на Волині»...

У медіадомі Волинської держтелерадіокомпанії відбулась прес-конференція на тему «Цифрове телебачення на Волині». У ній взяли участь представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Волинській області Степан Родич, директор Волинської філії концерну РРТ України Сергій Семерей, генеральний директор ОДТРК Ольга Куліш і її заступник з технічних питань Микола Гловацький

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ

Відверто кажучи, далеко не усі представники засобів масової інформації сьогодні у повній мірі обізнані в тонкощах цифрового телебачення (ЦТБ). Тому розмова розпочалась, так би мовити, із загального курсу ознайомлення з цим нововведенням. Зокрема, Степан Родич розповів, що ЦТБ - це новий тип технології мовлення. Процес впровадження його досить складний і тривалий, схожий на той, що відбувався у 60-их роках минулого століття, коли чорно-біле телебачення було витіснене кольоровим. Передаючи інформацію про картинку і звук у байтах, цифровий мовник здатен передати набагато більше інформації, ніж це можливо при використанні аналогової технології цифрове телебачення пропонує покращену якість зображення і звуку.
- Перехід України від аналогового на цифрове мовлення був закріплений міжнародною угодою, підписаною у 2006 році в Женеві, - відзначив Степан Володимирович. - Незважаючи на те, що українські телеканали сьогодні здійснюють аналогове мовлення, більшість загальнонаціональних станцій в експериментальному режимі в Києві та Одесі транслюються в «цифрі». Починаючи з 2015 року всі канали України будуть транслюватися тільки в цифровому форматі. Переваги цифрового ефірного телебачення полягають ще й в тому, що сигнал надходить до споживача без зайвих проводів, дорогого обладнання. Немає необхідності протягувати кабелі і викликати майстрів, які будуть налаштовувати систему. Все, що потрібно для перегляду - це телевізор, антена ДМВ і цифровий ресивер. Ця система абсолютно автономна і може працювати практично в будь-якому місці.
У межах України ЦТБ на сьогодні користується лише 0,5 відсотка населення. Приймають цифрове телемовлення лише телевізори, які підтримують формат DVB-Т2. Ті телевізори, які зараз є у людей, «врятують» декодери. До речі, малозабезпеченим родинам (згідно з попередніми підрахунками, таких в Україні мільйон 200 тисяч) їх нададуть безкоштовно. Тих, кому декодери доведеться купувати, повідомимо, що вартість їх у межах 300-360 гривень.
Волинська телерадіокомпанія влітку цього року взяла участь у конкурсі і вже отримала від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення ліцензію на право мовити у багатоканальній цифровій телемережі, яку в Україні розбудовує компанія «Зеонбуд», використовуючи потужності концерну РРТ України. Волинська філія концерну в межах проекту вже встановила станції цифрового телебачення у шести населених пунктах області - у Луцьку, Ковелі, Нововолинську, Горохові, Шацьку і Любешові.
Директор Волинської філії концерну РРТ України Сергій Семерей повідомив, що цифрове телебачення на Волині включили 28 вересня. Наразі воно працює в тестовому режимі, бо потрібне і ретельне налаштування техніки, і вивчення того, якою буде електромагнітна сумісність сигналів. Наші земляки мають змогу безкоштовно приймати сигнали 32-х каналів: 28-ми загальнонаціональних та 4-х місцевих. У 2012-2013 роках 95 відсотків волинян будуть мати якісний цифровий сигнал.
Telegram Channel