Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

ЗАМІСТЬ ДЖЕРЕЛЬНОЇ ВОДИ ― «СРІБНА»

Вирішив відгукнутися на лист лучанина Олексія Решетила, який порушував проблему якості води. Згоден, що ця тема хвилює всіх, хто дбає про своє здоров’я...

Вирішив відгукнутися на лист лучанина Олексія Решетила, який порушував проблему якості води. Згоден, що ця тема хвилює всіх, хто дбає про своє здоров’я...

Іван КОРИЧ

З історії відомий факт: полководець Александр Македонський, якого завжди супроводжували перемоги, мусив відступити через кишкові захворювання своїх воїнів. Причому, хворіли тільки прості солдати. Згодом з’ясувалося, що воєначальники використовували срібний посуд, а отже вода, їжа проходили знезараження. Це дало змогу зробити висновок: срібло захищає людину від хвороб.
Сьогодні всі знають, що вода, яка контактувала із сріблом, не псується. Якщо її збагатити іонами цього металу, то матимемо прекрасний дезінфікуючий засіб. Причому антимікробний ефект срібла набагато сильніший, аніж у хлору, але шкоди людському організму срібло не завдає. Звичайно, якщо «срібна вода» готується правильно.
Найпростіше ― покласти у відстояну воду срібний предмет на кілька днів. Але у такому випадку проконтролювати вміст іонів срібла неможливо. Дехто використовує спеціальні прилади–іонатори, які продають в аптеках. Я ж застосовую простий, можна сказати, примітивний пристрій. Беремо батарейку для кишенькового ліхтарика, краще ― квадратну із плоскими клемами. На них, для зручності приєднання електродів, робимо отвори з допомогою шила чи цвяха. До пластинки зі знаком плюс прикріплюємо предмет із чистого срібла високої проби. До іншої пластинки зі знаком мінус приєднуємо, наприклад, чайну ложечку з нержавійки. Обидва предмети, тобто електроди (анод і катод), готові до застосування. Опускаємо кінці двох електродів у відстояну воду ― і прилад запрацює. Від постійного струму іони срібла дуже швидко збагачують воду.
Використовують три види збагачення води ¬іонами срібла. Якщо готуємо її для профілактики, для щоденного вжитку, достатньо помістити прилад у трилітрову банку на півхвилини, а тоді воду необхідно ще чотири години відстоювати. Коли ж срібну воду хочете приготувати для лікування гастриту, коліту, виразки шлунка, прилад має працювати три хвилини, і знову ж таки вживати її слід через чотири години. У лікувальних цілях воду треба пити по півсклянки за 15 хвилин до їжі впродовж місяця, потім зробити перерву.
Для зовнішнього застосування ― полоскання горла, примочок при шкірних захворюваннях ― воду збагачуємо сріблом упродовж п’яти хвилин. Обережність не завадить, дотримуйтесь цих правил дуже ретельно, адже передозування срібла може викликати зміну кольору шкіри, вона набуває сірого відтінку. Кажуть, таке захворювання часто трапляється у ювелірів, які постійно контактують із цим металом.
м. Луцьк
Telegram Channel