Курси НБУ $ 42.04 € 43.38
ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ ВІДШКОДУЄ ДЕРЖАВА

Волинь-нова

ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ ВІДШКОДУЄ ДЕРЖАВА

У червні за житлово-комунальні послуги волиняни заплатили більше, ніж звичайно, оскільки в травні подорожчав газ. А з 1 липня зростає вартість теплової енергії, водопостачання...

У червні за житлово-комунальні послуги волиняни заплатили більше, ніж звичайно, оскільки в травні подорожчав газ. А з 1 липня зростає вартість теплової енергії, водопостачання. Отож, суми в платіжках будуть ще вищими. Щоб зменшити фінансовий удар по гаманцях малозабезпечених українців, Кабмін постановою «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», яка вступила в силу з 1 липня цього року, передбачив новий вид державної допомоги — компенсацію. Про порядок її призначення нам розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації Людмила СІРБІНЕНКО

Євгенія СОМОВА

ХТО МОЖЕ РОЗРАХОВУВАТИ НА ДОПОМОГУ
У зв’язку з підвищенням тарифів збільшиться кількість сімей, які не можуть сплачувати за житлово–комунальні послуги. Нагадаємо, що для таких із 1995 року діє програма житлових субсидій. Окрім того, уряд додатково запровадив новий вид допомоги — компенсації. На них можуть претендувати як родини, які не отримують субсидію, так і ті, хто її має (за умови, що вона не перекриває різницю у тарифах до і після підвищення).
— Право на компенсації мають сім’ї, в котрих середньомісячний сукупний дохід за попередні 6 місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму, яку визначають як суму прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї, — роз’яснила Людмила Сірбіненко. — Наприклад, сім’я складається з чотирьох осіб: батьків і двох дітей 5 і 10 років. Зарплата чоловіка — 2500 гривень. Дружина — інвалід другої групи — не працює і отримує 1100 гривень пенсії. Прожитковий мінімум для працездатних встановлений Законом України «Про державний бюджет» становить 1218 гривень, для непрацездатних — 949 гривень, дітей до 18 років — 1286, до 5 років — 1032 гривні. Підсумовуємо: 1218 грн + 949 грн + 1032 грн + 1286 гривень. Прожитковий мінімум для родини становить 4485 гривень. Середньомісячний сукупний дохід — 3600 грн (2500 грн зарплата чоловіка плюс 1100 грн пенсія дружини). Оскільки ця сума менша від прожиткового мінімуму, сім’я має право на виплату компенсації. Зазначу, що до складу родини включають осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні, а доходи, з яких призначають компенсацію, беруться за півроку.
До речі, постанова Кабміну передбачає й таке: якщо хтось із працездатних членів сім’ї не має доходів або є підприємцем, але не отримує прибутків, то до розрахунку включаються доходи за попередні півроку на рівні прожиткового мінімуму для працездатних — 1218 гривень.
За словами Людмили Василівни, компенсація для кожної сім’ї буде різною, бо розраховується як різниця між розміром оплати за комунальні послуги — тепло, газ, гарячу воду — в межах норм споживання (21 кв. м на особу плюс 10 кв. м на сім’ю) до і після підвищення цін і тарифів. Наприклад, сім’я до здорожчання послуг платила щомісяця 250 гривень, а після — 350. Різниця — 100 гривень — буде повністю відшкодована за рахунок держави. На руки компенсація не видається. Її перераховують організаціям, які надають послуги, зараховують на особові рахунки платника.

КУДИ І КОЛИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА КОМПЕНСАЦІЄЮ
Звертатися можна з 1 липня до органів соціального захисту за місцем реєстрації. Необхідно написати заяву, додати довідки про склад зареєстрованих у квартирі чи будинку, доходи кожного. Із собою необхідно взяти паспорти та ідентифікаційні коди членів сім’ї. Якщо є дохід від земельної ділянки, то прихопіть й довідку про ці грошові надходження. Органи соціального захисту зроблять запити у відповідні організації про середньомісячний розмір плати за спожиті комунальні послуги до зміни цін, тарифів і після цього здійснять розрахунок компенсації. Її розмір вираховують окремо для кожного виду комунальних послуг в опалювальний та неопалювальний періоди, а також у неповні місяці опалювального періоду.
Зазначимо, що компенсація призначається з дати звернення за нею до завершення опалювального періоду 2014 — 2015 років. Якщо людина звернулася протягом трьох місяців від дня набрання чинності постанови Кабміну, то за бажанням вона може бути призначена з 1 травня. Важливо знати ще й таке: щоб отримати компенсацію, сім’я має сплачувати свою частку платежу за комунальні послуги. Надання допомоги припинять, якщо вона не оплачує їх та у разі, коли приховала або свідомо надала недостовірні дані про доходи, склад осіб, зареєстрованих у квартирі.
Telegram Channel