Курси НБУ $ 42.04 € 43.38
ПОСТАВ ПЕРЕД БОГОМ 121-М МИТРОПОЛИТОМ КИЇВСЬКИМ

Волинь-нова

ПОСТАВ ПЕРЕД БОГОМ 121-М МИТРОПОЛИТОМ КИЇВСЬКИМ

Митрополит Володимир (на фото) мав незаперечний авторитет не тільки серед вірних своєї церкви, а й серед більшості українців...

Глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир (на фото) мав незаперечний авторитет не тільки серед вірних своєї церкви, а й серед більшості українців...

ВЛАДІ НЕ ВДАЛОСЯ ЙОГО УПОКОРИТИ
Учора митрополита Володимира, який помер 5 липня на 79–му році життя, поховали на Лаврівському кладовищі у Києві. Попрощатися та провести Блаженнішого в останню путь прийшли тисячі людей. Для України він став взірцем служіння Богу та суспільству. Під час прощання чимало добрих слів про його виняткові людські чесноти можна було почути і від пересічних вірян, і від президента Петра Порошенка, що назвав митрополита Володимира «людиною, яка створила нашу церкву».
Глава УПЦ МП відійшов у Вічність в дуже непростий для України час, коли вирішується доля не тільки держави, а й українського православ’я. Своїм смиренням та поміркованою позицією митрополит Володимир не дав зробити із УПЦ МП слухняний інструмент для просування «русского мира». Дані правоохоронців свідчать, що така позиція глави церкви не подобалася колишнім очільникам держави, зокрема Вікторові Януковичу, який хотів усунути його від керівництва. У Генпрокуратурі стверджують, що після невдалих спроб переконати митрополита Володимира зректися посади екс–міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко на виконання вказівки Януковича організував «силами підлеглих йому працівників фізичну ізоляцію» архієпископа УПЦ МП Олександра (Драбинка) — особистого секретаря та довіреної особи предстоятеля. Однією з умов його звільнення було переконати митрополита Київського і всієї України Володимира піти з посади.
Не виключено також, що митрополита намагалися довести до смерті. Йдеться про те, що лікарі, ймовірно, свідомо закривали очі на страшну онкохворобу глави церкви, а також про випадок на Володимирській гірці, коли апаратура спецслужб вплинула на роботу кардіостимулятора митрополита, через що його довелося терміново ушпиталити, довести до клінічної смерті й перезапустити пристрій.
Нині на тлі розмов про можливе об’єднання українських православних церков серед заслуг митрополита Володимира називають і діалог між Київським патріархатом та УПЦ МП, який вдалося розпочати. Дехто з експертів, зокрема член комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Олександр Бригинець упевнений, що «якби Блаженніший прожив довше, то, можливо, об’єднання Київського і Московського патріархатів сталося б»…

ХТО БУДЕ НАСТУПНИКОМ?
Нового предстоятеля церкви можуть обрати вже у найближчі три місяці. Наразі найбільш вірогідною кандидатурою є митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, який 24 лютого цього року був призначений місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри. Його вважають прихильником єдності з Москвою. Інший імовірний кандидат — митрополит Олександр (Драбинко) — прихильник об’єднання різних гілок українського православ’я.
«Хай хто стане предстоятелем, важливо, щоб збереглася збалансована політика церкви, яка була за Володимира. Ми знаємо, що в церкві є проукраїнське крило і проросійське. Перекіс у бік Москви різко посилить імовірність її розколу», — вважає політолог Володимир Фесенко.

ДО РЕЧІ
Дядько митрополита Володимира Іван Сабодан і рідний брат Олексій входили до націоналістичного підпілля, яке діяло в 1941—1943 роках на території Летичівського округу Хмельницької області. Івана Сабодана за участь в ОУН закатували нацисти. n

ДОВІДКА:
Митрополит Володимир (у миру — Віктор Маркіянович Сабодан) народився 23 листопада 1935 року в селянській родині у Марківцях Хмельницької області. Архієрей Української православної церкви Московського патріархату з 1966 року, з 1992–го — її предстоятель, митрополит Київський і всієї України. Постійний член Священного Синоду Російської православної церкви. Герой України (2011).
З 1987–го по 1996 рік керував справами Московської патріархії. У 1990–му посів друге місце на виборах Патріарха Московського, поступившись Алексію ІІ. Після його смерті, у 2009 році, мав великі шанси бути обраним, однак відмовився, заявивши, що хоче постати перед Богом 121–м митрополитом Київським, а не 16–м Патріархом Московським.

УСЕ ЖИТТЯ ВІН СЛУЖИВ БОГУ
Українська держава та її народ втратили люблячого і справедливого пастиря, щирого поборника добра, переконаного захисника єдності й соборності України. Відійшов у Вічність предстоятель Української православної церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир. Усе своє життя він самозречено служив Богові і Правді, повертаючи хрести на куполи храмів та віру в серця людей. Його душа оселиться там, де праведні спочивають, а його справи, настанови і прагнення й далі слугуватимуть утвердженню віри та любові, відновлюватимуть справедливість та єдність. Глибоко сумую і висловлюю щирі співчуття церковнослужителям та вірянам.
Григорій Пустовіт, голова Волинської обласної державної адміністрації
Telegram Channel