Курси НБУ $ 42.04 € 43.38
ВАРЕНИКИ ЛІПЛЮ — РАХУЮ, ПЕЛЬМЕНІ ЛІПЛЮ — РАХУЮ, БРОНЕЖИЛЕТИ КЛЕЮ — НЕ РАХУЮ

Волинь-нова

ВАРЕНИКИ ЛІПЛЮ — РАХУЮ, ПЕЛЬМЕНІ ЛІПЛЮ — РАХУЮ, БРОНЕЖИЛЕТИ КЛЕЮ — НЕ РАХУЮ

Волинська Самооборона Майдану виготовила 90 бронежилеті...

Волинська Самооборона Майдану виготовила 90 бронежилетів для Першого батальйону територіальної оборони

Сергій НАУМУК

Народним бронежилетом назвали виріб Волинської Самооборони. Ідея самостійно виготовляти засоби захисту для вояків спала на думку інженеру Володимиру Жукову (на фото). Майструвати їх він вирішив разом зі своїми побратимами. Для цього замовили спеціальні розвантажувальні жилети, куди вставляють міцні металеві пластини.
— Вони з високоякісної фінської сталі, яку закуповують відомі виробники бронежилетів. Куля такі не пробиває. Ми випробовували їх різними видами зброї. Навіть постріл від снайперської гвинтівки СВД витримує. Щоправда, після 1989 року наконечник кулі почали загартовувати, але маркування на патроні не змінили. Така куля вражає будь–який захист, — пояснює Володимир на псевдо «Злий».
Від удару її осколки розлітаються вздовж площини пластини, відтак можуть поранити руку чи шию. Володимир вирішив затримати їх скловолокном.
— Намотували навіть 16 шарів, але все одно куля їх рвала. І так, і сяк пробували — нічого не виходило. Тоді мені спало на думку, що можна проклеїти скловолокно епоксидним клеєм. Пізно ввечері пішов у крамницю і вдома почав клеїти. Весь балкон запаскудив, — усміхається Володимир. — Щойно висохло, одразу взялися випробовувати. І коли після пострілу знайшли у проклеєному скловолокні усі осколки від кулі, то зрозуміли, що досягли бажаного результату. Після того ще дещо вдосконалили, навіть зменшили кількість шарів і тепер робимо саме такі бронежилети.
…Близько о пів на восьму у штабі Волинської Самооборони кілька хлопців починають формувати обладунок: запихати вже готові пластини у розвантажувальні жилети. Затим надходить час клеїти нові пластини. «Злий» проводить майстер–клас для кількох жінок, що прийшли допомагати. Розстеляє тканину зі скловолокна, промащує клеєм, згортає кілька разів і приліплює до лицьового боку пластини. Під його наглядом починають робити це самостійно. Маркіян та Настя вправно змішують клей. Руслана, Алла, Яна та Іра мастять скловолокно клеєм і наліплюють на пластини.
— Раніше розповідала діткам, як аплікацію з сонечком робити, а тепер зможу пояснити, як бронежилет клеїти, — каже одна із жінок — Алла.
— Тут же немає чим дихати. Як ви тут знаходитесь? — в кімнату входить хлопець із козацьким оселедцем і відчиняє вікно. Вривається струмінь свіжого повітря.
— Руслано, ви профі! Скільки вже склеїли? — запитує Алла іншу волонтерку, котра вперше виконує таку незвичну роботу.
— Вареники вдома ліплю — рахую, пельмені ліплю — рахую, бронежилети клею — не рахую, — сміється та.
Стопка готових пластин росте, а необроблених — меншає. Відтак для Першого батальйону територіальної оборони Волині передадуть 90 народних бронежилетів, повідомив заступник керівника штабу волинських самооборонівців Волині Сергій Чуріков. У цьому формуванні служить 375 волинян. За державний кошт закупили лише кільканадцять бронежилетів. Тому Самооборона й взялася допомогти.
— Коли про наші броники вийшов сюжет на телебаченні, то знайшовся спонсор, який передав 45 тисяч гривень. Решту коштів назбирали самі. Фактично за них й закупили бронепластини, скловолокно та інші складники, — каже Володимир Жуков.
Загалом самооборонівці витратили більш як 100 тисяч гривень. У їхньому штабі повідомляють, що у цю суму не входить оцінка технічних робіт, перевезення матеріалів з-за кордону тощо. Інакше бронежилети обійшлися б утричі дорожче.

Telegram Channel