Курси НБУ $ 42.04 € 43.38
«ДОПОМОЖИ УКРАЇНІ — ЗАХИСТИ ЄВРОПУ»

Волинь-нова

«ДОПОМОЖИ УКРАЇНІ — ЗАХИСТИ ЄВРОПУ»

Такий заклик адресують полякам та німцям учасники автопробігу, що 8 вересня стартував у Луцьку...

Такий заклик адресують полякам та німцям учасники автопробігу, що 8 вересня стартував у Луцьку. Його організували активісти Волинської Самооборони Майдану за підтримки Луцької міської та Волинської обласної рад, Генерального консульства Республіки Польща, німецької спілки «Мости в Україну»...


Леся БОНДАРУК


…О четвертій ранку в обласному центрі безлюдно, проїжджають поодинокі машини, сонно очікують пасажирів таксівки. А біля пам’ятника Лесі Українці вже чути гомін та жарти: 12 громадських активістів Волині трьома автомобілями готуються в дорогу – наклеюють на машини емблеми з українським та європейськими прапорами, перевіряють, чи все взяли. Волонтерку Оксану Чайку проводжають батьки. Вона допомагатиме учасникам акції як перекладач.
– Я охоче відгукнулася на запрошення. Важливо, щоб поляки і німці зрозуміли, що, допомігши Україні, можуть врятувати від війни Європу. Якщо у Польщі більш-менш у курсі того, що відбувається в нас, то у Німеччині російська пропаганда активно працює через свої телеканали, які там транслюють. А тому маємо розповісти правду про Україну, – вважає Оксана.
Керівник делегації волинян Богдан Климчук повідомив, що з кожним містом-партнером попередньо домовлено про зустрічі.
– Війна є проблемою не лише України. Європейці теж повинні усвідомлювати всі загрози та небезпеки через ситуацію на Донбасі, — переконаний волонтер. — Водночас ми збиратимемо гроші для української армії і привеземо три автомобілі «швидкої допомоги», подаровані німецькою спілкою «Мости в Україну», яку очолює Карл-Герман Крог. Дві машини — для потреб Луцька, а третя — для військового госпіталю.
Окрім збору коштів для наших військових, учасники автопробігу вестимуть активну інформаційну роботу – роздаватимуть листівки польською і німецькою мовами, розкажуть про події на Сході України під час зустрічей, закликатимуть не бути байдужими з колонок своїх авто. Більшість самооборонівців добре знають польську, частина вільно спілкується німецькою. А от Олександр Міщук гарно грає на гітарі й співає, тож у разі потреби може виконати патріотичні пісні. Але музичного супроводу зумисне не готували – через траур за загиблими побратимами.
Щойно прозвучало голосне «З Богом!», волиняни рушили в дорогу. Попереду цікавий маршрут – міста Замость, Люблін, Варшава, Ольштин, Торунь, Щецин, Берлін, Ганновер, Бад-Зальцуфлен, Білефельд, Дрезден, Вроцлав, Краків. Останнім буде Жешув, до якого прибудуть 13 вересня, у суботу, о 15-й годині.


Telegram Channel