Курси НБУ $ 42.04 € 43.38
«БЕЗНЕВИННЕ» ПИВО РОБИТЬ ПІДЛІТКІВ АЛКОГОЛІКАМИ

Волинь-нова

«БЕЗНЕВИННЕ» ПИВО РОБИТЬ ПІДЛІТКІВ АЛКОГОЛІКАМИ

Дитячий алкоголізм ― один із найстрашніших видів цієї хвороби. Він стає причиною перетворення здорової дитини на дегенерата...

Дитячий алкоголізм ― один із найстрашніших видів цієї хвороби. Він стає причиною перетворення здорової дитини на дегенерата

Інна НОВОСАД, лікар обласного наркологічного диспансеру

Для підліткового організму не існує поняття нешкідливого вживання алкоголю, який дуже грубо втручається в процес становлення несформованого організму та завжди деформує особистість. А тому склянка пива у підлітковому віці ― зловживання.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна посідає перше місце за масштабами розвитку підліткового алкоголізму. У рамках дослідження науковці опитали понад 200 тисяч учнів 5-го, 8-го та 10-го класів із 41 країни світу. Виявляється, в Україні 40 відсотків школярів вживають алкогольні напої принаймні раз на місяць. На другому місці ― молоді ізраїльтяни, серед яких 28 відсотків любителів алкогольних напоїв. Третє місце посіла Чехія.
Підлітки завжди наслідують старших, у їхній поведінці обов’язково відображене те, що вони бачили вдома: застілля батьків, алкогольний досвід старших братів та сестер. Удома вони зауважили, що випивається все поставлене на стіл, що пити треба «хоробро» ― великими порціями. Так і роблять, а результатом є алкогольні інтоксикації, які часто закінчуються реанімацією та навіть смертю.
Підлітковий алкоголізм має свою специфіку. Він пов’язаний з особливостями організму підлітка. Це ― несформована нервова система, надзвичайно мала кількість ферментів, які розщеплюють алкоголь, гормональні сплески. Під час сп’яніння наступає збудження, діти почуваються впевненими, дорослими. Внаслідок цього часто виникають немотивовані п’яні бійки, ранні сексуальні зв’язки та їх сумні наслідки ― ВІЛ/СНІД, венеричні хвороби, вагітність тощо.
До того ж, вживання алкоголю дуже швидко викликає в несформованому дитячому організмі серйозні захворювання внутрішніх органів (печінки, серця, нирок та інших органів), розвивається алкогольна токсична енцефалопатія, мозок пошкоджується і, як наслідок, спостерігається відставання в психічному і розумовому розвитку. Причому, мозок реагує на алкоголь дуже швидко, наслідки відчуваються миттєво.
Наркологів дуже хвилює часте і систематичне вживання молодими людьми пива, яке стало останнім часом культовим напоєм. Європейські вчені з’ясували, що саме це є стартовим механізмом для розвитку у людини алкогольної залежності. Оскільки пиво ― це піноутворюючий напій, то всмоктується він у кров швидше, ніж горілка чи вино. І якщо при вживанні горілки пік сп’яніння настає через 30―40 хвилин, то для любителів пива цей час скорочується до 10―15 хвилин. Тому підлітки спиваються в чотири рази швидше, ніж від будь–якого іншого напою.
При вживанні великої кількості пива (а це відбувається тому, що притупляється відчуття насичення) серце набуває велетенських розмірів. Кажуть «бичаче» або «пивне» серце. Те ж саме стосується і печінки: для того, щоб знешкодити велику кількість пива, вона збільшується, розвивається «пивний» гепатит. Хлопчики не знають, що у чоловіків, які часто вживають цей напій, розвивається гінекомастія (збільшення і запалення молочних залоз), «пивний» живіт, вони не можуть повноцінно вести статеве життя.
Слабоалкогольні напої сьогодні теж активно нав’язуються підліткам. Але ж «слабоалкоголка» ― це не що інше, як етиловий спирт, змішаний із соком або газованою водою. Тому шкоди від них не менше, аніж від горілки чи інших сильноалкогольних напоїв.
Якщо ви не хочете, щоб ваші діти стали жертвами п’яних сутичок на шкільних дискотеках, у дворах та сумнівних компаніях, якщо ви не хочете плакати через страшні діагнози, поставлені вашим онукам, якщо ви не хочете бачити, як ваші діти на очах помирають від страшних хвороб, покажіть приклад, відмовтеся від вживання алкоголю. Статистика засвідчує, що діти, які виховувалися у родинах, де не вживають спиртного, рідко потрапляють у тенета залежності.
Telegram Channel