Курси НБУ $ 42.13 € 43.37
БАТЮШКА ВІДМОВЛЯВСЯ  ХОРОНИТИ ПОЛЕГЛИХ ЗА УКРАЇНУ

Волинь-нова

БАТЮШКА ВІДМОВЛЯВСЯ ХОРОНИТИ ПОЛЕГЛИХ ЗА УКРАЇНУ

Тому парафіяни організували референдум і вказали йому на двері, перейшовши з УПЦ Московського патріархату під юрисдикцію Київського...

Тому парафіяни організували референдум і вказали йому на двері, перейшовши з УПЦ Московського патріархату під юрисдикцію Київського...


Валентин СТАВСЬКИЙ



У церкві села Новосілки Здолбунівського району Рівненської області відбулося перше богослужіння українською мовою. Присутні молилися за мир, подолання розділення Української Православної Церкви, визволення країни від чужинців і Божу допомогу воїнам, які захищають Вітчизну від агресора.
За свідченням парафіян, вони вже давно прагнули перейти під юрисдикцію УПЦ КП. Більшість мешканців Новосілок не відвідувала церкву через негативне ставлення до місцевого священика, який проводив богослужіння старослов’янською мовою. Але тодішня місцева влада блокувала прийняття необхідного рішення, наполягала, що храм належить канонічній Українській Православній Церкві.
Однак Революція гідності та неоголошена війна Росії проти України змусили парафіян переглянути свою позицію. За словами сільських активістів, ще в жовтні минулого року вони зверталися до священика Андрія Косіка з проханням проводити відправи українською мовою. Але він категорично відмовився, заявивши, що не буде молитися «неканонічною і неблагодатною мовою». Люди стверджують, що своє негативне ставлення до України він проявляв неодноразово: відмовлявся молитися за вбитих на Майдані та загиблих воїнів, називав війну на Донбасі громадянською і братовбивчою, у проповідях переказував російську пропаганду про «русский мир», слов’янську єдність, розкольників православ’я тощо.
З огляду на такі обставини жителі села Новосілки вирішили діяти рішуче. Створили ініціативну групу, зібрали підписи для перереєстрації парафії. Після того як виконали всі передбачені законом умови, оформили необхідні документи, в селі відбулися загальнопарафіяльні збори, на яких ухвалили провести місцевий референдум щодо переходу церкви під юрисдикцію УПЦ КП.
Звичайно, не обійшлося без провокацій. Так звані «гнані прихильники канонічного православ’я» вдалися до залякування жителів Новосілок. Перед референдумом сюди не раз приїжджали священики Московського патріархату, проросійські журналісти, навіть «тітушки», які погрозами намагалися змусити людей змінити своє рішення.
Але представникам МП не вдалося зупинити волевиявлення. Незважаючи на всі перешкоди, воно відбулося 7 лютого. За результатами таємного голосування, в якому взяло участь 198 парафіян, 190 підтримали перехід громади під юрисдикцію УПЦ КП, 4 бюлетені визнані недійсними, і стільки ж вірян висловилися за те, щоб залишитися у складі УПЦ МП.
Telegram Channel