Курси НБУ $ 42.04 € 43.38
РЕВОЛЮЦІОНЕР КВАРЦЯНИЙ ПИШЕ НОВІ ПРАВИЛА ФУТБОЛУ

Волинь-нова

РЕВОЛЮЦІОНЕР КВАРЦЯНИЙ ПИШЕ НОВІ ПРАВИЛА ФУТБОЛУ

Чим переймався і з чого дивувався упродовж останнього часу Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ, редактор відділу спорту...

Чим переймався і з чого дивувався упродовж останнього часу Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ, редактор відділу спорту

… ФАЛЬСИФІКАЦІЄЮ ДОКУМЕНТІВ СПІВРОБІТНИКАМИ ДЕРЖАВТОІНСПЕКЦІЇ

Ніде правди діти — міліцію в Україні, м’яко кажучи, недолюблюють. Надто вже компрометує себе через власну непрофесійність, брак принциповості, корумпованість… А за таких обставин про яку довіру до правоохоронних органів може йтися? В цьому я мав можливість ще раз переконатися, коли до редакції зайшов лучанин Олександр Кучинський і розповів історію про наших «доблесних» співробітників Державтоінспекції. Суть ось у чому.
Їхав собі пан Олександр на власному «Фіаті» рівненською трасою селом Струмівка Луцького району. Раптом на великій швидкості на зустрічну смугу вилітає інша іномарка «СМАРТ» і трощить «Фіата». Як і належить у таких випадках, на місце ДТП викликали працівників Державтоінспекції, «швидку допомогу». Перші зафіксували у протоколі, що «водій автомобіля «СМАРТ», перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння (ІІІ ступінь), скоїв автопригоду». Медики «швидкої», витягнувши водія із салону, у лікарні підтвердили, що чоловік п’яний, хоча він відмовився у встановленому порядку пройти медогляд.
Здається, всім усе зрозуміло: оформляються документи і направляються до суду. Правоохоронці так і роблять. Тільки до суду надсилають… сфальсифіковані протоколи. Протоколу про керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння серед них уже немає. Більше того, інформація… зникла з бази даних.
Олександр Кучинський вважає, що все це сталося не випадково. Він переконаний, що за «спасибі» працівники ДАІ не стали б із цього болота витягувати винуватця автопригоди. Воно й не дивно, що суд, ознайомившись із провиною водія–пустуна, оштрафував його лише на 350 гривень за… порушення правил дорожнього руху. Це все одно, що водій на переході не пропустив пішохода чи поїхав на червоний сигнал світлофора. Щоправда, після перегляду справи суму штрафу суд збільшив.
А як покарали тих, хто фальсифікував документи, знищував факти у базі даних? Чи їх хоч покартали, чи сказали, що такі дії межують зі злочинними? Ось після таких «розслідувань» у людей і з’являється недовіра до правоохоронних органів. Чимало потерпілих навіть не звертаються до міліції, бо відчувають, що правди вони не доб’ються.
Ще на мить повернуся до автопригоди, яка трапилася на дорозі в Струмівці. Мені здається, не останню роль у тому, що водієві автомобіля «СМАРТ» фактично все зійшло з рук, відіграло те, що він займав посаду директора ПАТ «Волиньбуд».

…ЯК НАВЧИТИСЯ ПИТИ І НЕ НАПИВАТИСЯ
Цими днями, переглядаючи свіжу пресу, натрапив на матеріал в одній з українських газет з інтригуючим заголовком: «100 грамів — для здоров’я». Подумалось, невже наші медики винайшли новий метод лікування людських недуг… спиртними напоями?
Про те, що алкоголь іноді справді допомагає людині і навіть рятує життя, я чув неодноразово. Найпереконливішим прикладом цього є випадок, про який розповів кілька років тому завідувач відділення реанімації та анестезії обласної клінічної лікарні світлої пам’яті Володимир Петрович Стадницький. Він згадав, що якось з одного поліського району Волині доправили з отруєнням грибами молоду сім’ю — чоловіка, дружину і дівчинку шкільного віку. На жаль, життя жінці й дитині врятувати не вдалося. А ось чоловік залишився живим, бо він вживав гриби з чаркою самогону.
Щодо впливу менш міцних напоїв на організм людини, зокрема білих і червоних сухих та десертних вин, то чув кардинально протилежні думки. У Молдові один науковець свого часу захистив кандидатську дисертацію, довівши користь вин для організму людини. В Україні інший лікар став кандидатом медичних наук після того, як науково довів шкідливість цих напоїв.
Тож до якої точки зору прислухатися? Звичайно, сьогодні майже всі лікарі вважають, що алкоголь негативно впливає на внутрішні органи людини, особливо згубно діє на шлунок, серце, печінку. Він швидко всмоктується у кров, отруює мозок… А далі — відомо: хвороби, інвалідність. За статистикою, від алкоголю помирає більше, ніж гине на війнах і від голоду.
Втім, як мовиться, є і зворотний бік медалі. Спиртні напої у незначних дозах іноді заміняють ліки, зокрема, при шлункових розладах, кашлі, застудах. Автори матеріалу «100 грамів — для здоров’я» ведуть полеміку щодо цілющих властивостей вин. Як приклад вони наводять Францію, де червоне вино ллється рікою, але на серцево–судинні хвороби нездужає значно менше людей, ніж в інших країнах. Те саме можна сказати і про колишні кавказькі республіки, де на столі завжди стоять вина.
Отже, пити чи не пити? Мабуть, це має вирішувати сама людина. Якщо дозволяє здоров’я, якщо знаєш міру, якщо алкоголь не затягне у свої обійми, то для апетиту, піднесеного настрою можна собі дозволити чарочку.

… НОУ–ХАУ В РЕФОРМУВАННІ СУДДІВСТВА
У тому, що наставник і президент луцької «Волині» Віталій Кварцяний є одним із найавторитетніших і найоригінальніших тренерів в Україні, здається, ніхто не сумнівається. Це йому адресовані епітети «одіозний», «харизматичний», «епатажний», «експансивний». Вітчизняний футбол сьогодні важко уявити без післяматчевих прес–конференцій Віталія Володимировича, на яких він відзначається супероригінальністю, буквально сипле перлами.
А нещодавно головний тренер лучан, який одночасно є президентом обласної Федерації футболу, виступив із своєрідним ноу–хау, запропонувавши реформувати принципи арбітражу гри мільйонів. Гадаю, ознайомившись із ними, судді, гравці, тренери, спортивні фахівці були неабияк здивовані: їх і справді можна назвати революційними. Хоча дехто й натякає, що, попри декларації «все заради видовищності футболу та його розвитку», це може бути черговим піар-ходом Віталія Володимировича.
Дійсно, деякі нововведення видаються нереальними, навіть дивакуватими, зокрема, що «арбітр має право зупинити гру не більш як 15 (!) разів», а «якщо свисне більше, то в наступному турі не буде працювати». Або правило «5 хвилин для лікаря»: «якщо гравець упав і через 6 (!?) секунд не встає, а потребує медичної допомоги, то може повернутися на поле лише через 5 хвилин». А ще — у компенсований час заміни заборонити.
Віталія Володимировича можна зрозуміти. Як він пояснює, ці ідеї взято не зі стелі, а з багаторічної практики, і вони мають зробити кожен матч цікавим, динамічним. Зрештою, не тільки йому — тисячам шанувальників футболу набридли ситуації, коли арбітр ледь не щохвилини свистить, бо гравець опинився на траві. В Англії, наприклад, рефері ніколи не зупинить поєдинок через дрібний фол. На думку Кварцяного, на полі має точитися жорстка боротьба, але коректна, що не виходить за межі правил.
А ви подивіться, як українські судді невиправдано реагують на кожен крик гравця під час падіння. І дуже часто — на відверту симуляцію. Тож навряд чи футболіст буде зацікавлений у зупинці гри, після якої покине поле на 5 хвилин, щоб йому надали медичну допомогу.
Поки що у Федерації футболу України, зокрема у суддівському комітеті, до ноу–хау волинського тренера ставляться з іронією, але він не здається — вирішив вийти зі своїми нововведеннями на чемпіонат області й відійти від інструкції всеукраїнських змагань.
Я впевнений, що цей експеримент надзвичайно цікавий і справді спрямований на те, щоб наш футбол став більш захопливим, щоб вилучити з поля грубість і симуляцію. Хоч окремі пропозиції таки суперечливі.
Telegram Channel