Курси НБУ $ 41.10 € 44.63
ТРЕТЯ «СОТКА» ВІТАЛІЯ КВАРЦЯНОГО

«Олімпік» (Донецьк) — «Волинь» (Луцьк) — 1:1 (1:0 — Матяж, 51; 1:1 — Польовий, 53)...

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ

Київ. НТК ім. Віктора Банникова. 20 березня. 14.00. +2 градуси. Снігопад. 300 глядачів. Суддя Ярослав Козик (Мукачеве).
«Волинь»:
Шуст, Польовий, Жуніч, Шабанов, Логінов, Кравченко (капітан), Богданов, Мемешев (Романчук, 90+1), Діденко (Петров, 83), Козьбан (Гоменюк, 69), Хомченко. Головний тренер Віталій Кварцяний.
Це був четвертий матч між цими суперниками в елітному дивізіоні українського футболу. В усіх попередніх лучани перемагали донеччан — 4:0, 3:1 і 1:0. І цього разу підопічним головного коуча «Олімпіка» Романа Санжара не вдалося добитись успіху у зустрічі з «Волинню», хоча вперше клуби поділили очки між собою порівну.
Перед початком поєдинку мало хто очікував, а насамперед футбольні експерти, що матч буде гострим, безкомпромісним, із багатьма гольовими моментами, адже вважали, що жодна з команд не має мотивації. Донеччани уже забронювали собі участь у наступному чемпіонаті у прем’єр–лізі, а «Волинь» незалежно від підсумкових результатів покидає елітну групу національної першості.
Всупереч прогнозам гра була жвавою, динамічною, хоч і з великою кількістю браку з боку футболістів обох команд. Зауважу, що волиняни краще пристосувались до складних погодних умов, а може, Віталій Кварцяний зумів серйозніше налаштувати своїх хлопців на жорстку боротьбу. Уже на 40–й секунді гості мали реальний шанс вийти вперед, однак після удару Редвана Мемешева метрів із десяти голкіпер «Олімпіка» Заур Махарадзе відбив м’яч у шпагаті ногою. І надалі лучани володіли ігровою перевагою, більше атакували. Принаймні про їхню активність свідчив той факт, що засніжена половина поля донецького клубу виглядала більше «зораною» гравцями «Волині», ніж на протилежному боці.
Найцікавішими і найгострішими у першому таймі виявились дві останні хвилини. Спочатку Богдан Шуст врятував свою команду, вибивши у підкаті м’яч у ногах Володимира Танчика, який виходив один на один із нашим воротарем. А в уже компенсований арбітром час фантастичну серію гольових моментів створили волиняни. За одну хвилину вони 5(!) разів небезпечно били по воротах суперників. Анатолій Діденко, Сергій Кравченко, Віктор Хомченко, Редван Мемешев, Сергій Логінов по черзі мали 100–відсоткові шанси відкрити рахунок, двічі м’яч опинявся на лінії воріт, але так і не перетнув її. В усіх цих ситуаціях самовіддано зіграли захисники «Олімпіка» і їхній голкіпер Заур Махарадзе.
А після перерви команди упродовж трьох хвилин обмінялись забитими голами. Спочатку неузгодженими діями відзначились центральні захисники лучан, і Іван Матяж ударом із лінії штрафного майданчика послав м’яч у нижній кут. А згодом Володимир Польовий зі штрафного удару метрів з 30 відправив м’яч у сітку воріт донеччан. Тут в обох гольових ситуаціях не найкращим чином зіграли голкіпери обох команд.
Після цього суперники мали ще по одній можливості змінити рахунок, але в першому випадку Анатолій Діденко не зумів влучно пробити з близької відстані, а в іншому захисники «Волині» блокували удар Антона Поступаленка по порожніх воротах. Варто згадати й останні секунди матчу, коли несподіваний удар Андрія Богданова метрів із 40 ледве не закінчився голом у ворота «Олімпіка». Лише виняткова реакція голкіпера врятувала команду від поразки. Після фінального свистка судді обидва тренери не приховували своїх розчарувань нічийним результатом. Хоча головний тренер лучан Віталій Кварцяний мав хороший привід для святкування — «Волинь» під його керівництвом провела в елітній лізі України 300–й поєдинок.
Ось як закінчились інші матчі 19–го туру: «Чорноморець» — ПФК «Олександрія» — 1:2, «Сталь» — «Говерла» — 1:0, «Металіст» — «Ворскла» — 0:3, «Карпати» — «Дніпро» — 0:1, «Динамо» — «Зоря» — 1:0. Гра між «Металургом» і «Шахтарем» не відбулася — запоріжці знялись із чемпіонату.
Ігри 20–го туру пройдуть 1 — 3 квітня. Перерва у чемпіонаті зумовлена проведенням збірною України двох контрольних поєдинків із командами Кіпру (24 березня в Одесі) і Уельсу (28 березня у Києві), які входять до програми підготовки нашої національної збірної до чемпіонату Європи-2016 у Франції.
«Волинь» свій черговий календарний матч проведе у неділю, 3 квітня, у Луцьку з «Чорноморцем». Пряма трансляція гри о 14.00 на телеканалі «2+2». Нагадаємо, що у першому колі зустріч між цими суперниками в Одесі закінчилася з рахунком 2:1 на користь гостей. Голи у лучан забили Флорентін Матей і Анатолій Діденко.

14. «Металург» 19 0 3 16 7 - 50 3

Чемпіонат дублерів. «Олімпік» — «Волинь» — 3:1 (0:1 — Никитюк, 33; 1:1 — Борзенко, 40; 2:1 — Борзенко, 69; 3:1 — Глиняний, 74). У турнірі молодіжних команд лідирують «Шахтар» — 47 очок, «Динамо» — 42 і «Дніпро» — 38. Лучани залишились на 12 місці — 17 очок.

На фото: У «сніжному» футболі ніхто не хотів поступатися.