Курси НБУ $ 41.75 € 47.39
КУРІПКИ КРАЩІ ЗА ПЕРЕПІЛОК?

Волинь-нова

КУРІПКИ КРАЩІ ЗА ПЕРЕПІЛОК?

Останнім часом набуло поширення розведення перепілок. Цих птахів вирощують і на великих промислових фермах, і на сільських обійстях. Проте незаслужено обійденими увагою виявилися куріпки. Хоча за деякими параметрами вони навіть вигідніші за перепілок...

Останнім часом набуло поширення розведення перепілок. Цих птахів вирощують і на великих промислових фермах, і на сільських обійстях. Проте незаслужено обійденими увагою виявилися куріпки. Хоча за деякими параметрами вони навіть вигідніші за перепілок

По-перше, куріпка важча за перепілку. З першої можна отримати 350—500 грамів чистого м’яса, а з другої лише 80—145 грамів. М’ясо і яйця куріпки, як і перепілки, дієтичне. Зате у кладці яєць більше 20, а у перепілок наполовину менше. Куріпка є об’єктом полювання, а перепілки, як відомо, відлітають до теплих країв.
Живляться куріпки такими ж кормами, як і перепели, — насінням бур’янів і трав, комахами, личинками, зерном злакових, так само поїдають бурякових довгоносиків, колорадських жуків, яких інша птиця, крім цесарок, не їсть. Раціон штучного годування має бути різноманітним, добре вітамінізованим з добавками мінералів для формування шкаралупи яєць.
Гніздяться куріпки в травні — червні. У природі гнізда в’ють на землі, в глибоких ямках, під кущами одиноких дерев чи рослин, зазвичай — на узбіччі полів, у ярах, вибалках, які не затоплює дощова вода. Але ніколи куріпка не влаштовує гнізда на орній землі. За наближення людини чи тварини квочка злітає з гнізда і кладку можна легко виявити.
Яйця куріпки на колір зелено-бурі або буро-коричневі, схожі на перепелячі, але дещо більші. Пташенята вилуплюються через 20—22 дні. Вони, як і курчата, відразу поїдають корм, п’ють воду, а невдовзі вбираються в пір’я і стають дорослими птахами. Відрізнити самця від самки можна за каштаново-коричневою смугою (плямі) на грудях: у самця вона яскраво виражена, у самки — ледь помітна або й зовсім її немає.
Telegram Channel