«Я міг би копати картоплю в монастирі, але став поетом» – письменник Ігор Павлюк на презентації свого роману
Зустріч із письменником відбулася сьогодні у луцькій книгарні «Є»
Ярослава ТИМОЩУК
У романі відчувається провидіння нинішніх проблем.
Презентацію філософського роману «Вирощування алмазів» модерував Володимир Карпук – екс-народний депутат із Волині, лікар-кардіолог, друг письменника. Він розповів, що останній роман — уже 35-а книжка автора.
«Вона була написана 20 років тому й надрукована у літературному журналі «Кур'єр Кривбасу», але тоді пройшла повз увагу читачів. Тепер же в романі відчувається провидіння нинішніх проблем. Книжка притчева, філософська; це дуже густа проза. Можна відкривати на будь-якій сторінці й читати так легко, ніби з початку», – зауважив Володимир Карпук.
Роман, що нещодавно побачив світ у видавництві «Апріорі», уже отримав кілька рецензій. За визначенням одного із критиків Ігоря Ольшевського, у творі йдеться про «шлях людини–технаря до Бога». Сам же Ігор Павлюк про «Вирощування алмазів» говорить так:
«У романі зумисне немає політики, сучасних маркерів часу і простору, однак ця книжка актуальна через універсальність сюжету», – зазначив автор.
Він розповів присутнім і про свої духовні пошуки: про навчання й заробітки в Америці й Росії, про долання страхів та про роздуми піти в монастир.
«Міг би там копати картоплю, але став поетом», – сказав Павлюк.
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)