Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
«Пане Савіцкі, było bardzo fajnie!»

Волинь-нова

«Пане Савіцкі, było bardzo fajnie!»

Упродовж 9–11 грудня в рамках XVI Міжнародного благодійного транскордонного джазового фестивалю «Jazz Bez 2016», що проводився у різних містах України та Польщі, відбулися вечори джазової музики і в обласному центрі Волині

 


Марина ХАРЧУК


До нас завітали гурти «Skicki-Skiuk» (Польща) і «REDNAXELA» (США/Канада/Німеччина/Бельгія), а також «Pol Belardi Quartet» (Люксембург) та «Karasiewicz Powerset» (Польща), які виходили на сцену Волинського академічного театру ляльок у п’ятницю та неділю відповідно. Однак особливо цікавою мала бути і цілком виправдала сподівання глядачів концертна програма суботнього вечора, у якій взяли участь інтернаціональні гурти «Budniak / Bakowskyi Intermedium Quintet» та «Sisters in Jazz».



Окрім власних творів, музиканти запропонували присутнім джазові інтерпретації відомих українських пісень «Черемшина», «Ой чий то кінь стоїть», «Ти ж мене підманула», а також гопака.



Ідейні натхненники створення чоловічого квінтету – поляк Пьотр Будняк та лучанин Тарас Баковський, чиї прізвища і дали назву бенду. Пьотр – чи не найвідоміший барабанщик Польщі, переможець телешоу «Must Be The Music». Його проект «Piotr Budniak Essential Group» у 2015-му став одним із кращих польських джаз-гуртів. Наш земляк – учень знаного польського саксофоніста Пьотра Барона. Навчався в інституті музики ім. Глієра та у вищій школі в Нисі, де нині мешкає. Крім них, учасниками гурту є польський джаз-гітарист Пьотр Ліпович, Дмитро Бондарєв – трубач, уродженець Донецька, який свого часу співпрацював із Кузьмою («Скрябіним») і Сергієм Бабкіним (гурт «5’nizza»), та кубинський контрабасист, композитор і аранжувальник Роланд Абреу. Окрім власних творів, музиканти запропонували присутнім джазові інтерпретації відомих українських пісень «Черемшина», «Ой чий то кінь стоїть», «Ти ж мене підманула», а також гопака, які є результатом праці Тараса Баковського.


До жіночого колективу увійшли Каміль Турман (афроамериканська саксофоністка, флейтистка й вокалістка, голос якої порівнюють із голосом Елли Фіцжеральд та яка двічі ставала переможницею конкурсу «Young Jazz Composers Award»), Ізабелла Ефенберг (польська віброфоністка, випускниця музичної академії в Нюрнберзі, засновниця фестивалю, спрямованого на популяризацію віброфона), Наоко Саката (японська піаністка, володарка нагороди «Young Nordic» у Швеції, де і проживає), Федеріка Мікісанті – італійська контрабасистка, чиє знайомство з інструментом почалося із запрошення її хлопця заграти у гурті коледжу, і Дорота Пьотровська – польська барабанщиця та композиторка родом із Любліна. Гурт виконував переважно композиції авторства своїх учасниць, особливо вразила глядачів мелодія Наоко «If I Could See You», написана після цунамі, що лютував у Японії. Особливого шарму виступу колективу додавало звучання віброфона та неперевершений голос Каміль Турман. А ще, безперечно, усім запам’яталася гра Ізабелли Ефенберг на екзотичному африканському інструменті – мбірі, який є своєрідним аналогом фортепіано.


На завершення відбувся традиційний джем-сейшн, під час якого чоловічий квінтет зіграв блюз разом із консулом Польщі в Луцьку Кшиштофом Савіцкі, який разом із Луцьким джазовим клубом, ГО «Принцип» та МО «Дзиґа» був одним із організаторів свята високої музики «Jazz Bez 2016».


На фото: Пан Кшиштоф органічно вписався в польсько-українсько-кубинський квінтет і продемонстрував неабияку майстерність.


 

Telegram Channel