Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
У Волинському краєзнавчому музеї можна почути «Щедрик» у звучанні ліри

Волинь-нова

У Волинському краєзнавчому музеї можна почути «Щедрик» у звучанні ліри

На автентичному інструменті роботи волинського майстра Віктора Іщука грав рівненський лірник Андрій Ляшук


Колись лірництво було дуже поширеним на Волині, тут діяла навіть школа мандрівних музик.



Лариса ЗАНЮК
Справжня волинська ліра, яка довгий час мовчала у краєзнавчому музеї, знову зазвучала. Вірніше, це точна копія тієї, яка експонується. На жаль, заграти на тій, давній, уже не можна, і працівники замовили копію у волинського майстра автентичних народних інструментів Віктора Іщука. Це вже 17 ліра, яку він змайстрував. Тепер про цей інструмент можна дізнаватися не з розповідей працівників музею, а з його звучання. А зіграв на ньому вихідець із Ковельщині, а нині рівненський лірник Андрій Ляшук. Піснею «Ой, зійшла зоря вечоровая...» та колядкою «Щедрик» лірник Андрій додав колориту різдвяній виставці в музеї, від чудових атрибутів якої повіяло давнім звичаєм. Пан Андрій відзначив добру якість колісної ліри та її гарний стрій. Розповідає, що отримав чудові враження від музейної виставки.
На лірах раніше грали сліпці, в основному пісні моралізаторські, часом гумористичного жанру. Колись лірництво було дуже поширениим на Волині, тут діяла навіть школа мандрівних музик. Тепер почути гарну гру на цьому інструменті не так легко, адже справжніх лірників в Україні всього 15.
Можливо, хтось віднайде у своєму родоводі лірницьке коріння та зацікавиться цим надзвичайним інструментом, а на Волині знову звучатиме ліра?


Фото з архіву Андрія ЛЯШУКА

Telegram Channel