Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
Його називають волинським Стівом Джобсом

Волинь-нова

Його називають волинським Стівом Джобсом

Лучанин Михайло Куделя (на фото) на такі компліменти реагує стримано, проте його досягнення свідчать самі за себе

Старшокласник придумав, як помістити методичні записи й класні журнали в одному телефоні: завдяки мобільному додатку «Помічник учителя» в педагога завжди все буде під рукою. Зі своїм винаходом хлопець зайняв друге місце на міжнародному конкурсі комп'ютерних проектів у Румунії. А тепер узявся за нову справу – створює додаток, який допоможе працювати над різними помилками: граматичними, пунктуаційними, а то й життєвими


Ярослава ТИМОЩУК



Михайло – затятий оптиміст і вважає, якщо навіть твій задум провалився, то все одно залишається досвід. Бо ліпше зазнати поразки, ніж боятися і нічого не робити. Хлопець не боявся – і в свої 17 років став відомим на всю Волинь. Юний програміст створив мобільний додаток «Помічник учителя». В одну програму помістив усі документи педагогів: розклад уроків та дзвінків, список учнів, таблиці для планування, графи для оцінок. Про будь-які зміни в навчальному процесі педагог дізнається відразу: на екран телефону приходить сповіщення.
Ідею школяр втілював разом зі своєю наставницею – тодішньою вчителькою інформатики у 15-й школі Луцька Каріною Кінах. Після року розробок додаток відзначили на міжнародному конкурсі комп'ютерних проектів у Бухаресті. Допомогти Михайлові розповісти про свій винахід взялася ціла команда досвідчених програмістів із різних куточків України. Разом створювали сайт, який мав працювати паралельно з додатком, вдосконалювали програми. Та згодом ентузіазм згас – непросто довгий час працювати на волонтерських засадах.



– Якщо ти приніс користь бодай одній людині, твоя справа не марна, – ділиться Михайло своєю життєвою позицією.



Утім, Михайло не засмутився: деякі педагоги користуються його винаходом і шлють позитивні відгуки. До хлопця тим часом прийшло натхнення взятися за нову справу. Тепер він розробляє додаток, який допоможе людині виправляти свої помилки: чи то в навчанні, чи в роботі, чи в спілкуванні. Ця чарівна програма має назву «UnMistaker» (від англійського mistake – помилка).
– Людина аналізує свої помилки та записує їх у спеціальну табличку за категоріями, — пояснює Михайло принцип роботи додатка. — Також слід зазначати, як саме потрібно позбуватися недоліків: приміром, якщо це англійська граматика, то необхідно вивчити відповідне правило. Можна відстежувати, скільки разів допускаєш помилку, та визначати найважливіші огріхи, вирішення яких є першочерговим. Таким чином виробляється звичка регулярно працювати над недоліками.
Вдосконалити свій винахід – завдання номер один для Михайла у 2017 році. А загалом, вважає хлопець, не варто чекати певної дати для добрих справ чи праці над собою. Вчитися й розвиватися – щоденна клопітка робота, але це єдиний спосіб досягнути мети.
– Якщо ти приніс користь бодай одній людині, твоя справа не марна, – ділиться Михайло своєю життєвою позицією.

Telegram Channel