Курси НБУ $ 41.86 € 43.52
Як живеться диким звірам у лісах Ратнівщини?

Волинь-нова

Як живеться диким звірам у лісах Ратнівщини?

З таким питанням звернулися ми до головного мисливствознавця ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» Миколи Старушика. Микола Сергійович не лише проінформував про те, що робить в плані підгодівлі диких тварин їхнє підприємство, а й запросив у ліс, аби показати цю роботу. А в лісі – справжня зимова казка!

 Валентина БОРЗОВЕЦЬ


– Ми щороку за розробленим спеціальним методом рахуємо основні види мисливських тварин, що у наших лісах, – проінформував Микола Старушик. – Нинішнього року нарахували лосів дещо менше, ніж у попередньому, всього 16 голів. 



Підгодівля диких тварин постійно на контролі нашого підприємства. А збережемо звірів – буде за чим іти мисливцям на полювання.



Видно, пішли у Білорусь, адже для звірів кордонів немає. Є 26 оленів благородних – це немало. Вони мігрують, як і всі звірі, – то пішли в інші ліси, то прийшли у наші. А козуль європейських – 370 голів, кабанів – 80. Минулого мисливського сезону, згідно із ліцензіями на добування диких тварин, мисливці добули 5 кабанів, 13 козуль. Нині обстежуємо мисливські угіддя на виявлення вовків та лисиць у зв’язку зі сказом. Вовк – найхитріша тварина у лісі, його важко вислідити. Поки що нам у ці дні не попався жоден.


Поки автомобіль лісової охорони заново пробивав сніжну дорогу до годівниць, сподівались, що на наші очі попаде хоч один якийсь звір, та не вдалося побачити жодного, але їхні сліди, та ще й свіжі, адже йшов сніг, залишились. За словами Миколи Старушика та єгеря Жиричівського лісництва Анатолія Хартонюка, то пробігали і козулі – їх найбільше, і лисиці, і кабани, і навіть один вовк, що їх насторожило та спонукало до плану, які роботи будуть проводити наступного дня, щоб його вислідити та знищити, зважаючи не лише на те, що це найбільший хижак у наших лісах, а й відноситься разом із лисицею до найбільших переносників сказу.


Під’їхавши та пройшовши до годівниці, побачили вже більше слідів козуль, і хоч було сіно та деревні віники у ній, єгер підклав ще, аби вистачило.


– У такі по-справжньому зимові дні звірі швидко знаходять місця підгодівлі і споживають корм. У кожному лісництві щозими встановлюємо годівниці, навіть більше від передбачених норм відповідно до наявності звірів на тій чи іншій території. Годівниці робимо самі, допомагають нам і мисливці. А щоб було що класти в них, торік для лісових тварин ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» закупило 13 тонн зерна – в основному кукурудзи та зерновідходів. Крім того, працівники, лісова охорона та єгерська служба виготовили 12 тисяч штук кормових віників, заготовили понад 9 тонн сіна. Підгодівля диких тварин постійно на контролі нашого підприємства. А збережемо звірів – буде за чим іти мисливцям на полювання.


 


 


 

Telegram Channel