Волинь попрощалася з владикою Ніфонтом
Такого велелюддя, як у ці скорботні дні, древній Свято-Покровський храм Луцька, здається, ще не бачив. Волиняни прощалися з митрополитом Ніфонтом
Валентина ХМЕЛЬОВСЬКА
Прийшли навіть ті, хто належить до інших конфесій або вважає себе атеїстом, адже владику поважали й любили за його мудрість і простоту, вміння вислухати і допомогти, за вразливу й співчутливу душу, за щирість у молитвах, у словах і вчинках. Приїхали духівники з різних куточків України. Було багато квітів, непроханих сліз і теплих споминів.
Вчора, здається, і волинське небо плакало за митрополитом.
Він скінчив свій земний шлях біля Свято-Покровського храму, в якому фактично розпочалося його архієрейське служіння на Волинській кафедрі. 22 березня, коли перестало битися зболене серце, тіло новоспочилого митрополита перенесли з його келії у храм, де керуючий єпархією єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив чин панахиди. Йому співслужили священики з Волинської та інших єпархій. Попрощатися з владикою люди йшли нескінченним потоком, адже храм залишався відкритим цілодобово. За православною традицією обличчя митрополита було закрите спеціальною тканиною, яку називають «воздух». У монахів такий обряд символізує добровільне відречення від світу, а у священиків — що вони здійснювали Таїнства Господні.
Чин похорону звершив намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь). Був присутній і голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик.
Поховали владику Ніфонта згідно з його заповітом на цвинтарі рідного села Галина Воля біля могили матері.
…Вчора, здається, і волинське небо плакало за митрополитом Ніфонтом, якому можемо віддячити тепер доброю пам’яттю й щирими молитвами. Слова співчуття продовжують надходити до Луцька з усієї України.