Курси НБУ $ 41.76 € 43.12
Ігор Палиця:  «Демократія — не означає бардак»

Волинь-нова

Ігор Палиця: «Демократія — не означає бардак»

Пристрасті у Страсний тиждень у Волинській обласній раді

Кость ГАРБАРЧУК
За чотири години обранці територіальної громади встигли провести 13-ту сесію й розглянули 50 питань порядку денного, бо працювали без перерв та обіду. Очевидно, депутати облради поспішали по домівках, адже у Страсний тиждень потрібно прибрати коло хати, та й до храму варто піти, хто ще не встиг посповідатися – щоб очистити душу. Отож пленарне засідання видалося гарячим та емоційним, ще й з неприємним душком... від Ковельського ветсанзаводу. Адже на території підприємства лежить 3 тисячі тонн тваринних решток, які від весняного потепління почнуть розкладатися.
В обласній раді тепер немає фракції «Самопомочі», оскільки двоє депутатів – Костянтин Зінкевич та Борис Бабійчук – заявили про свій вихід. Щось не щастить цій політичній силі на Волині – програли битву за Луцьк і тепер втратили ще два штики в найвищому представницькому органі нашого краю.
Для проголошення депутатських запитів та запитань записалося 26 обранців. Під час їхнього оприлюднення до залу з плакатом зайшли протестувальники, які вимагали термінового вирішення проблеми з Ковельським ветсанзаводом. Цю акцію голова обласної ради Ігор Палиця назвав провокацією і звинуватив у її організації Сергія Слабенка:
– Демократія — не означає бардак. Демократія – це право висловлювати свою думку. Якщо буде бардак, то не буде демократії!



 – Влада нічого не робить! У нас на вулиці 30 хат – 7 смертей від онкозахворювань і ще шестеро хворих. Прошу, почуйте нас! Нам нікуди тікати з цього заводу смерті! Якщо не вирішите проблему, то після Великодня ми перекриємо варшавську трасу...




В ухваленому порядку денному першим було питання про катастрофічну ситуацію в Ковелі. На засіданні всіх присутніх вразив розпачливий та емоційний крик душі ковельчанки Лілії Шиян, яка живе за 430 метрів від цього підприємства:
– Влада нічого не робить! У нас на вулиці 30 хат – 7 смертей від онкозахворювань і ще шестеро хворих. Прошу, почуйте нас! Нам нікуди тікати з цього заводу смерті! Якщо не вирішите проблему, то після Великодня ми перекриємо варшавську трасу...
Виступаючи на сесії, ковельський міський голова Олег Кіндер заявив, що проблему державного підприємства намагаються перекласти на плечі місцевої громади. За його словами, призначений керівник ветсанзаводу за кілька місяців ночами у закритих фургонах завіз на підприємство 3 тисячі тонн тваринних тушок не лише з Волинської, а й з Рівненської, Львівської і Тернопільської областей. Депутати бурхливо обговорювали ситуацію. Звучали різні пропозиції. Як зазначив Ігор Палиця, потрібно ухвалити конкретне рішення, а не звернення. Голова обласної ради дорікнув керівникам обласної поліції та прокуратури за неналежне розслідування цього злочинного факту і пригрозив поставити питання про їхню невідповідність займаним посадам.
Керівник виконавчої влади Володимир Гунчик пояснив, що у 2014-му звертався до міністра аграрної політики щодо закриття заводу, але йому відповіли, що це зробити неможливо. На підприємстві були перевірки та комісії, а восени 2016-го ситуація вийшла з-під контролю.
– Те, що можна, потрібно утилізувати без шкоди – із залученням екологів та представників громадськості, – запропонував вихід із ситуації голова облдержадміністрації. – Те, що можна, потрібно запакувати у пластикові мішки для вивезення. І щоденно завод спроможний переробляти 5—7 тонн відходів.
Врешті-решт після тривалої дискусії таки ухвалили Звернення до Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Національного агентства з питань запобігання корупції з вимогою негайно закрити завод і розслідувати усі зловживання.
Під час обговорення змін до бюджету розпочалася словесна перепалка між Ігорем Палицею та Володимиром Гунчиком. Голова обласної ради звинуватив керівника виконавчої влади в тому, що своєчасно не подають проект внесення змін до бюджету.
– Будете саботувати рішення ради, питання про недовіру вам буде винесене в залу. У нас давно є 42 голоси, – таку гучну заяву зробив керівник представницької влади Волині.
Після ухвалення змін до кошторису обранці затвердили перелік доріг, ремонт яких фінансуватимуть з обласного бюджету, й спрямували на це 15,3 мільйона гривень. Без обговорення проголосували за два кадрові питання: Петра Бойчука призначили директором Луцького педагогічного коледжу на контрактній основі терміном на 5 років, а Алла Гнатюк буде керувати Луцьким геріатричним пансіонатом один рік.
На засіданні депутати підтримали проект, запропонований фракцією «Свободи», про проголошення 2017-го на Волині Роком УПА та вшанування 70-х роковин примусової депортації українців.


На фото: Із трибуни обласної ради виступають ковельчани Олександр Філон та Лілія Шиян.


Фото Костя ГАРБАРЧУКА.

Telegram Channel