Курси НБУ $ 41.76 € 43.12
Високого звання не дочекався, але у нашій пам'яті «Сармат» залишиться Героєм

Волинь-нова

Високого звання не дочекався, але у нашій пам'яті «Сармат» залишиться Героєм

Земний шлях айдарівця Олега Твердохліба завершився у Світлий понеділок, коли світ повнився життєствердними словами «Христос Воскрес!»

Галина СВІТЛІКОВСЬКА


Така була Божа воля, бо чоловік цей мав світлу душу, мужнє серце, здатне до самопожертви.


У мирний час Олег Твердохліб був рятувальником, а ще -- донором з майже 25- річним «стажем». А коли почалась війна на Сході України —пішов добровольцем, завершивши службу в ДСНС. У батальйоні «Айдар» мав перше псевдо -- «Старшина». Колишній кадровий військовий командував ротою, вчив молодих. Мав декілька поранень і контузій. Один із осколків зачепив обличчя. Шматок металу видалили із щоки після бою під селищем Вергунка на Луганщині у польових умовах.



Прощаються із «Сарматом» сьогодні у нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці. 19 квітня відбудеться чин похорону.



Одягнувши голубий берет, Олег Твердохліб увійшов до складу 81-ї десантно-штурмової бригади. Його духовний наставник -- капелан і волонтер, настоятель храму в селі Княгининок Луцького району протоієрей Михайло Бучак якось у довірливій розмові відкрив таємницю, яку чоловік приховував від усіх: «Олег воює на два фронти, у нього виявили злоякісну пухлину». А Твердохліб усіх заспокоював, жартував: «У мене є талісман -- чарівна сарматська підкова, яку знайшов у вирві після вибуху снаряда, значить, все буде добре». Так, до речі, і з'явилося його нове псевдо -- «Сармат».


Хвороба таки змусила демобілізуватися. «Сармат» поєднував лікування з громадською роботою, очолив Спілку воїнів АТО Волині. Кошти на дороговартісне лікування Олега Твердохліба збирали всім миром.


Коли ми телефонували Олегові у День українського добровольця, він ще обіцяв нам, що неодмінно одужає, зайде до редакції. Згадали, що його представили до звання Героя України, і почули: «Дадуть Героя чи ні —з цього приводу не переживаю. Маю досвід із званням Заслуженого донора, довго папери тоді пилом припадали. Для мене найбільша нагорода - бачити своїх дітей».


На жаль грізну недугу перемогти не вдалося. Прощаються із «Сарматом» сьогодні у нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці. 19 квітня відбудеться чин похорону (початок об 11:00). На 12:00 запланована громадянська панахида на Театральному майдані Луцька. Поховають героя на міському кладовищі у селі Гаразджа.

Telegram Channel