Чому в парку у Берестечку зрізали 10 дерев?
Вони, як і люди, мали свій вік
Леся ВЛАШИНЕЦЬ
Парк у Берестечку міцно вкорінився у цьому славному козацькому містечку більше ста років тому. Своєю древністю та колись ошатним виглядом ця найзатишніша місцина здобула визнання пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення із назвою «Берестечківський», а декілька років тому сучасники присвоїли паркові ймення свого відомого земляка, українського фольклориста, етнографа, краєзнавця, Заслуженого працівника культури України Олекси Ошуркевича.
Старі стобури збули за 17250 гривень. Гроші є у що вкладати, бо всі, хто вже доклав свої руки до оздоблення парку у Берестечку, мріють, щоб у ньому росли декоративні дерева, кущі і квіти.
Байдужість до себе людей парк пам’ятатиме у 90-их роках минулого століття. Тоді він заріс чагарниками, втратив освітлення і почувався обкраденим від лавочок до металевих стовпців під ними. Знову розростися від людської любові природною красою йому судилося порівняно недавно: на одній із минулорічних сесій Берестечківської міської ради лідерка територіальної громади Валентина Залевська ініціювала початок наведення благоустрою у парку з вирубки чагарників, квітчання клумби, встановлення освітлення і лавок… Депутати ідею підтримали, а коли звістка про неї майнула по місту, найпершими щиро зраділи мами наймолодших берестечківців. І доки депутати, члени виконкому міської ради, а також беручкі до справ на благо міста працівники ТОВ «Берестечківська хлібопекарня» (керівник Ігор Ярмощук) і Берестечківського психоневрологічного інтернату (директор – Заслужений працівник соціальної сфери України Світлана Приходько) гуртом орудували сокирами і пилками, граблями і сапками, нені, об’єднавшись в ініціативну групу «Берестечківські матусі» загорілися бажанням мати в парку дитячий майданчик. Свою ідею аргументовано переповіли разом із Валентиною Залевською фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» і невдовзі на одній із галявин парку з’явилися омріяні малечою карусельки, гойдалки, гірка …
25-річчя Незалежності України минулоріч уже зустрічали під затишними кронами. Всім сподобалося, бо парк захищав від зайвого шуму і гармоніював до свята своєю вродженою і набутою красою.
Хороші справи матимуть продовження у прийдешньому році. 13 квітня на сесії Берестечківської міської ради депутати зголосилися облаштувати у парку літню сцену, каскад якої вже зведено, і спрямували на це з міського бюджету 30000 гривень. У фінансовій підтримці хороших справ у місті, зі слів вдячної Валентини Залевської, ніколи не відмовляють міські підприємці.
Цими днями у парку зрізали 10 старих дерев. Вони, як і люди, мали свій вік, і тепер на голови непосидючої дітвори не летітиме сухе гілля від найменшого подиху вітру. Клопоту позбулося і приміщення Берестечківського лісництва, працівники якого постійно нарікали, що старі стовбури з навислими гілляками є загрозою і перехожим, і будівлі, отож звернулися з відповідним клопотанням до міської ради. Отримавши необхідні дозволи, підтверджені спеціальною комісією, екологами, довго шукали спеціаліста, який погодився б зрізати дерева у дуже незручному для такої роботи місці. Врешті і цю копітку організаторську роботу Валентині Залевській удалося закінчити успішно.
Старі стобури збули за 17250 гривень. Гроші є у що вкладати, бо всі, хто вже доклав свої руки до оздоблення парку у Берестечку, мріють, щоб у ньому росли декоративні дерева, кущі і квіти. Для впорядкованої мальовничої місцини площею близько 3 га, яка вже освітлюється, вабить до себе на відпочинок зручними лавками всі покоління, лідерка територіальної громади пропонує придбати добротну огорожу. Мовляв, якщо місто – спільний дім, то нехай у ньому буде гарно, як удома. З цією думкою погоджуються навіть учні мудрих учителів ЗОШ І-ІІІ ступеня міста Берестечко: діти вже уявляють екологічні стежини у рідному парку імені Олекси Ошуркевича. Кажуть, що своєю фантазією і руками зроблять їх не лише екзотичними, а й пізнавальними.