Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

ОСІННЄ МЕНЮ ДЛЯ ЯБЛУНЬКИ

У жовтні ще чимало роботи у садку...

У жовтні ще чимало роботи у садку. Садівники збирають опале листя, бур’яни, муміфіковані плоди й усе це компостують, скопують пристовбурні круги, прикущові смуги та міжряддя. Це поліпшує фізичні та хімічні властивості грунту, сприяє накопиченню вологи і поживних речовин. А водночас знищуються шкідники плодових дерев та кущів, які зимують в грунті. Не варто цю роботу відкладати на весну. Тоді скопування вже не дає такої користі, як восени.
Необхідно пам’ятати, що біля стовбурів корені розташовані ближче до поверхні грунту, а тому, аби не пошкодити їх, глибину скопування у цих місцях треба зменшити наполовину. Особливо обережним слід бути під час перекопування пристовбурних кругів карликових дерев кісточкових порід і кущів. І ще одне. Коли копаєте грунт, то намагайтеся, аби його верхній шар опинявся внизу, оскільки він містить багато збудників хвороб, насіння бур’янів. Восени слід внести в грунт й добрива. На квадратний метр пристовбурних кругів — по 2,5—4 кг гною. Під молоді дерева (до п’яти років) можна дати 80 г суперфосфату, 20—30 г калійних добрив на квадратний метр пристовбурного кола.
Після скопування й розпушування грунту корисно замульчувати свіжим гноєм, компостом пристовбурні круги й прикущові смуги. Не забудьте і напоїти “зелених друзів”.
Вологозаряджальний полив слід робити у кінці жовтня чи на початку листопада.
Telegram Channel