Курси НБУ $ 41.76 € 43.12
 Як ковельчани в донеччан гостювали: пофестивалили та наліпили вареників для солдатів

Волинь-нова

Як ковельчани в донеччан гостювали: пофестивалили та наліпили вареників для солдатів

В рамках Програми національних обмінів  за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) представники активної молоді Ковельського району  Волині здійснили візит в Добропільський район Донецької області

Роксолана ВИШНЕВИЧ
Перший день поїздки ковельчан  на терени Добропільщини розпочався з участі в третьому традиційному районному фестивалі родинної творчості «Весела родина», започаткованого з ініціативи   сім’ї  Рязанцевих з тамтешнього села Святогорівка. Одинадцять талановитих родин - від наймолодших до поважних бабусь й дідусів, мали можливість позмагатись у найкращому виконанні народної пісні. Глядачі по- справжньому насолодилися виступами конкурсантів- сімейних дуетів, тріо веселих кумів, квартетів. На знак поваги та міцної дружби  між Заходом та Сходом  керівники Ковельського  та Добропільського районних рад Андрій Броїло, Тамара Бєлянкіна та перший заступник голови Добропільської райдержадміністрації Олексій Стебель обмінялись вишитими рушниками. Ковельчани також вручили подарунки дітям, батьки яких беруть участь  в АТО.  Подарунки, до речі, підготували учні та батьки Любитівської, Озернянської, Зеленської, Скулинської, Білашівської, Люблинецької  загальноосвітніх шкіл, ДНЗ «Веселка» с. Зелена, педадогічний колектив ЗОШ I-II ст. с. Гішин, жителі с. Поворськ.
         Окрім творчих виступів, в приміщенні будинку культури також презентували виставку народних умільців, у якій виставлялися й творчі роботи митців Ковельського району - вироби з дерева, картини, виконані в техніці канзаші, вишиті хрестиком картини, а ще - ляльки-мотанки, воскового розпису писанки, мальованки, дряпанки, крапанки.  



Оскільки місто Добропілля знаходиться за 60 км від лінії розмежування, волиняни не могли не відвідати розташований поблизу артилерійський військовий дивізіон. 



   Знайомство з Добропільським районом продовжилося в музеї ляльки-мотанки села Криворіжжя, де майстриня Марія Гайдук розповіла про свою творчість й про садибу пана Зудермана села Зелене, закладену в 19 столітті.
          Незабутнє враження на делегацію з Ковельського району справила унікальна флора Донбасу. Лише в цій місцевості можна зустріти рідкісні квіти, занесені до Червоної книги України - піони вузьколисті, або, як їх ще називають в народі - «воронці», які квітнуть яскраво - червоним цвітом лише декілька днів на початку травня. Ковельчанам якраз дуже пощастило побачити цвітіння цієї надзвичайної краси квітки.
          Оскільки місто Добропілля знаходиться за 60 км від лінії розмежування, волиняни не могли не відвідати розташований поблизу артилерійський військовий дивізіон. Тут був організований флеш-моб з ліплення вареників з картоплею для воїнів Збройних Сил України, під час якого кожен з присутніх міг долучитись до приготування популярної страви української кухні. Від імені жителів Ковельщини бійцям військової частини була передана продуктова гуманітарна допомога, а також дитячі малюнки, побажання та листи.
         На тематичному засіданні «Значення рушника у житті української людини» представникам делегації  Ковельського району випала честь спільно з місцевими майстринями Мариною Шаданією та Марією Романів розпочати вишивати рушник Святогорівської загальноосвітньої школи. Перші хрестики за ескізом зробила депутат Волинської обласної  ради Галина Йовик та керівник об”єднання громадян с.Поворськ «Поворчанка» Любов Самчук. А  голова районної ради Андрій Броїло від імені волонтерів Ковельщини передав цьому навчальному закладу вишитий портрет Т.Г.Шевченка. Під час акції «Квітуче село» перед Святогорівським міським будинком культури господарі спільно з гостями висадили різнобарвні квіти петунії. Волиняни також відвідали ДНЗ "Дзвіночок" с. Вірівка, Святогорівську та Криворізьку  загальноосвітні школи.
         Багато гострих проблем децентралізації обговорили під час круглого столу, на якому, окрім представників Ковельського району, були присутні голова Добропільської районної ради, голова сільських громад та громадські активісти. Функціонування методичних кабінетів, інформаційних служб, дошкільних навчальних закладів, ДЮСШ, шкіл художнього та естетичного виховання в об’єднаних громадах, недосконалість системи управління медициною, утримання доріг, володіння земельними та водними ресурсами поза межами населених пунктів, співпраця районних відділів освіти та методистів ОТГ, приєднання неперспективних громад  до спроможних та інші є спільними для кожної з громад як західного, так і східного регіону. На засіданні було вирішено розробити спільне звернення до Української асоціації районних та обласних рад (УАРОР) щодо вирішення нагальних проблем ОТГ. 



Зустріч на території Золотоколодязької сільської ради розпочалась зі спільного покладання квітів до пам’ятного знака, встановленого на честь загиблих бійців 93-ї механізованої бригади



         Зустріч на території Золотоколодязької сільської ради розпочалась зі спільного покладання квітів до пам’ятного знака, встановленого на честь загиблих бійців 93-ї механізованої бригади, які брали участь в антитерористичній операції. Після урочистостої зустрічі з хлібом – сіллю сільський голова Тетяна Сидоренко розповіла про досягнення та перспективи розвитку громади. Присутні ознайомились з експозицією музею історії села Золотий Колодязь. Завершився візит делегації Ковельського району відвідуванням глино – добувного підприємства АТ «Глини Донбасу».                
                 Поїздка на Донеччину принесла представникам активної молоді Ковельщини нові позитивні враження та корисний досвід, з’явились нові знайомства та  ідеї, які обов’язково будуть втілені в життя.  Ця зустріч стала ще одним доказом, що Схід та Захід – це єдина країна зі спільними традиціями та звичаями, а нав’язана роками пропаганда є лише вигадкою та міфом.
        Учасники делегації- голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, директор ЗОШ I-II ст. с. Гішин, депутат Волинської обласної ради Галина Йовик, Зеленський сільський голова Оксана Паливода Оксана, депутати Ковельської районної ради – Георгій Корнієвський, Тарас Оніжук, Юрій Хороших, вчитель ЗОШ I-IIIст. с. Поворськ керівник об’єднання громадян «Поворчанка» Любов Самчук та радник голови Ковельської районної ради з проектної діяльності та міжнародного співробітництва  Марія Марковська - щиро дякували організаторам та спонсорам за надану можливість реалізувати проект та розширити карту співпраці з географічно протилежними областями країни. А Ковельська районна рада висловлює щиру вдячність всім небайдужим жителям Ковельщини, котрі долучились до надання гуманітарної допомоги бійцям АТО, й всім тим, хто брав участь в організації та проведенні поїздки.

На знімку: портрет Тараса Шевченка від ковельчан - Святогорівській загальноосвітній школі Донеччини
Фото сайту Ковельської районної ради

Telegram Channel