Вшанувати видатного волинянина до Луцька з Франції прилетів його син
У Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка про Олега Штуля
Сергій НАУМУК
Захід розпочався із виступу аматорської хорової капели «Посвіт» (с. Княгининок Луцького району), який налаштував присутніх на піднесений лад. Затим слово взяв директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. Він розповів, що зібрання артефактів про діяльність Олега Штуля та партизанських формувань під проводом Бульби-Боровця може стати основою для створення музею УПА. Важливість подібних заходів для патріотичного виховання підкреслив заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк.
Зібрання артефактів про діяльність Олега Штуля та партизанських формувань під проводом Бульби-Боровця може стати основою для створення музею УПА.
Співробітник ВКМ, кандидат історичних наук Богдан Зек розповів, як почав збирати матеріали про Олега Штуля. У результаті це вилилося у монографія про Олега Штуля.
Волинський письменник Іван Корсак пригадав, як у 1960-х роках бував у хаті в селі Заліси Ратнівського району, де свого часу жив священик Данило Штуль з родиною. Іван Феодосійович навів розповіді професора Івана Денисюка (уродженця Заліс) про Штулів.
На відкритті був присутній і син Олега Штуля — Данило. Він з родиною мешкає у Франції. Проте після здобуття Україною Незалежності часто відвідує батьківщину предків, сім років працював в Україні фінансистом на приватних фірмах.
А найголовнішою думкою, яка прозвучала з уст професора кафедри нової та новітньої історії України, доктора історичних наук Олега Ленартовича: важливо популяризувати історію, наше минуле, наших діячів.
Довідка «Волині-нової»:
Олег Штуль — український військовий і політичний діяч, головний редактор газети «Українське Слово» (Париж), багаторічний голова Проводу українських націоналістів.
Був представником голови ОУН (м) Андрія Мельника при штабі «Поліської Січі», брав участь у формуванні партизанських загонів. Потрапив у полон до німців, сидів у концтаборі Заксенгавзен. Після війни емігрував у Францію, вів культурно-просвітницьку роботу. Належав до прихильників консолідації усіх українських сил.
Фото Сергія НАУМУКА.