У Луцьку пошанували родину Кохів
В обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся літературний вечір «Лицарство духу і драми життя елітних родин Волині: незабутня родина Кохів»
Валентин ЛЮПА
Цим дійством працівники книгозбірні долучилися до складання нової сторінки у Книзі національної величі українського народу. Голова сім’ї Анатоль Кох у свій час працював в уряді Михайла Грушевського, а до Луцька приїхав за направленням у земельний відділ. У міжвоєнний час він був відомим есперантистом, занесеним у світову енциклопедію шанувальників мови есперанто. Його дружина Варвара Іванівна закінчила Харківський інститут благородних дівчат за спеціальністю історія та філологія.
На початку липня 1941 року родина брала найактивнішу участь у проголошенні в обласному центрі Акту відновлення незалежності України.
У Луцьку, в гімназії навчалися їхні діти, Богдан та Юрко. Юнаки були дуже обдарованими та вихованими, змалку брали участь у суспільно-громадській, освітній та мистецькій діяльності.
На початку липня 1941 року родина брала найактивнішу участь у проголошенні в обласному центрі Акту відновлення незалежності України. Анатоль Кох з сином Юрком увійшов до складу утвореної обласної ради. Пізніше сім’я зазнала переслідувань німецької та радянської влад. Юрко, вирвавшись з німецького полону, пішов у загін УПА та загинув у бою в 1944 році.
Про трагічне життя Кохів розповіли віце-президент Луцького клубу есперантистів Микола Волошин, учень Анатоля Коха Ігор Друль, дослідниця волинського краю Лариса Токарчук, історик Володимир Рожко, прцівник бібліотеки Наталя Хомяк, заслужений журналіст України Василь Федчук та директор книгозбірні, заслужений працівник культури України Людмила Стасюк.