Американці зафіксували «бірюзові вихори» у Чорному морі (Фото)
Це – мікроскопічні організми, які плавають у водоймах та «харчуються» за допомогою фотосинтезу
Фахівці NASA зафіксували появу вихорів бірюзового кольору, що вказують на наявність організмів фітопланктону, які рухаються за течіями Чорного моря, інформує «Українська правда. Життя».
«Діатоми, які також цвітуть у Чорному морі, мають темний колір».
Уперше явище цвітіння фітопланктону спектрорадіометр NASA зафіксував наприкінці травня, а оприлюднене зображення склали з кількох супутникових знімків, які рухалися у цьому районі, йдеться на сайті NASA.
Фітопланктон – мікроскопічні організми, які плавають у водоймах та «харчуються» за допомогою фотосинтезу. У Чорному морі їм достатньо поживних речовин, які постійно надходять від Дніпра й Дунаю.
Загалом фітопланктон підтримує риб, молюсків та інші морські організми, однак надмірне його цвітіння може призводити до зменшення кисню у воді й погіршення умов морського життя.
Характерним для вод Чорного моря є планктон «coccolithophores» – мікроскопічні організми, які вкриті білим шаром карбонату кальцію.
На світлинах фахівці фіксують його у вигляді світлих шарів молочного кольору.
«Важливо пам'ятати, що не всі цвітіння фітопланктону роблять воду світлішою. Діатоми, які також цвітуть у Чорному морі, мають темний колір», – прокоментував науковець NASA Норман Кьоріг.