«Сонячний камінь» на Поліссі добуває фірма із... Сейшельських островів
Янтарна щедрість рівненських обласних депутатів наразі закінчилася. Чи то з «переконливістю» фірм, які хочуть видобувати бурштин на Рівненщині, прорахувалися, чи то вплинула присутність кількох десятків поліщуків під стінами, але на останній сесії депутати відмовили одразу трьом підприємствам. Проте зробили це не категорично, а припрошуючи – подавайте документи ще раз
Левко Забрідний
Не отримали погодження облради на видобуток бурштину «Ред.Мет», яке з минулого року вже має дозвіл на промисловий видобуток каміння на Дубровиччині і просило ще одну ділянку, та півтора року тому створене підприємство «СХ СІМ», яке хотіло видобувати бурштин одразу на двох ділянках – у Сарненському та Володимирецькому районах. Обидві фірми, так би мовити, з іноземними інвестиціями. «Ред.Мет» записане на естонську та кіпрську компанії, хоча пов’язують її з колишнім нардепом Володимиром Продивусом, а «СХ СІМ» – на офшорну компанію з Белізу та українця Максима Танкевича. Фірмам депутати відмовляли, посилаючись на те, що ті не мають інвестиційних угод із місцевими сільрадами.
Голова Володимирецької районної ради Василь Ковенько повідомив, що фірма протягом трьох місяців мала сплатити 2 мільйони гривень у місцевий бюджет, проте наразі перерахувала лише 100 тисяч.
Не одержала погодження і державна акціонерна компанія «Українські поліметали», яка хотіла мати дозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промисловий видобуток бурштину на Рокитнівщині. Хоча частина депутатів відкрито лобіювала інтереси компанії, наполягаючи, що вона державна, їй не вдалося домовитися із томашгородцями. Ті тричі за тиждень приїздили під стіни обласної ради, протестуючи проти роботи «Українських поліметалів» на їхній території. Керувала томашгородцями, до речі, активістка Любов Українчук, яка з прибічниками не вперше виступає саме проти «Українських поліметалів». Депутати з компанією теж попрощалися не на довго – доки та не владнає суперечку з місцевими.
Зазначимо, що торік обласна рада надала погодження трьом фірмам на видобування бурштину: «Ред.Мет», «Санкамян» та «Інклюз-8», навіть не зважаючи на крики активістів у залі. «Санкамян» досі не одержало спецдозвіл від Держгеонадр, натомість «Інклюз-8», приступивши до видобутку, змінило власників. Тепер офіційно фірмою володіє не мешканка Чернівців Алла Мельничук, а громадянка Сейшелів, що в Африці, Моллі Ріта Роузлі. «Інклюз-8», яке пов’язували з екс-головою Рівненської ОДА Віталієм Чугунніковим, досі не виконало інвестиційну угоду, завдяки якій отримало погодження облради минулої осені. Голова Володимирецької районної ради Василь Ковенько повідомив, що фірма протягом трьох місяців мала сплатити 2 мільйони гривень у місцевий бюджет, проте наразі перерахувала лише 100 тисяч.