У Луцьку знайшли останки 107 в'язнів НКВД (фото)
Завершилися роботи з ексгумації останків в’язнів, розстріляних енкаведистами 23-24 червня 1941 року
Шестиденні роботи з ексгумації останків, розстріляних НКВДистами 23-24.06.1941р., в'язнів Луцької тюрми завершились, повідомила на своїй сторінці у мережі Фейсбук учасниця розкопок Мар’яна Сорочук.
«Про те, що це саме розстріляні, свідчать виявлені у ямі гільзи з карабіна сисми Мосіна, гільзи револьвера сисми Наган, а також кулі від них в останках.
Це було перше відкрите місце масового скиду тіл з кількох, які потрібно ще віднайти.
За фактом масового вбивства, вчиненого тоталітарним режимом, порушено кримінальне провадження.
Судячи по взуттю та черепах, серед розстріляних були також жінки. Крім скелетів, у ямі виявлено рештки цивільного одягу та взуття, гребінець, зубні щітки, бритва, портсигар; кулонів/хрестиків не виявлено.
Всього ексгумовано 107 останків. Судячи по взуттю та черепах, серед розстріляних були також жінки. Крім скелетів, у ямі виявлено рештки цивільного одягу та взуття, гребінець, зубні щітки, бритва, портсигар; кулонів/хрестиків не виявлено.
На наступному тижні скелети будуть передані на судмедекспертизу, після якої їх буде перепоховано у дворі монастиря.
"Поховальна яма" є вирвою діаметром до 5 м, глибиною 2 м, утвореною від авіабомби, осколки якої виявлено у стінках ями.
Цікавим є те, що на дні ями виявлено фундамент старішого за монастир приміщення, тож цілком ймовірно, що глибина решти поховальних ям може бути більшою, а відповідно більшою буде і кількість тіл у них.
Ексгумаційні роботи стали можливі завдяки злагодженій співпраці громради при ВОДА, котра ініціювала ексгумацію та Луцькради, яка виділила для цього кошти. Роботи проводились КП Львівської облради "Доля" за підтримки БК "Інвестор", Волинської єпархії УПЦ КП та Адміністрації заповідника.
За свідченнями очевидців, тіл розстріляних може бути від однієї до чотирьох тисяч. Тож, сподіваємось на подальші пошукові роботи решти братських могил.
Ми переконані, що всі останки потрібно належним чином поховати та вшанувати пам'ять невинноубитих політв'язнів та зробити у колишній тюрмі музей», - написала Сорочук.
Фото з Фейсбук Мар’яни Сорочук.