Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
У Луцьку представили астрономічний путівник по місту

Волинь-нова

У Луцьку представили астрономічний путівник по місту

Учора, в останній день червня, у приміщенні книгарні «Є» відбулася презентація неординарного видання: Олександр Котис представив публіці своє дослідження, де доступно і цікаво викладені факти з історії Луцька, так чи інакше пов’язані з астрономією

Марина ХАРЧУК


Все почалося з того, що рік тому я дізнався про дугу Струве (експеримент, проведений в першій половині ХІХ століття з метою математично довести форму Землі: є вона приплюснутою чи видовженою на полюсах – Авт.), яка внесена до переліку спадщини ЮНЕСКО, а її частина розташована за 5–10 кілометрів від Луцька. Згодом я познайомився з професором астрономії зі Львова, якого, зокрема, цікавить і астрономія в мистецтві та культурі. Коли я почав збирати відповідну інформацію, у мене виникла ідея зробити путівник: підібрати об’єкти, які можна прив’язати до конкретних адрес і нанести їх на карту, – розповів автор. 



На одній зі сторінок путівника розповідається про маятник Фуко, розміщений у Волинському обласному музеї атеїзму, який 10 років діяв у стінах нинішнього костелу Петра і Павла. Ілюстраціями до неї послугували зображення, взяті з газети «Радянська Волинь»



 Книжечка оформлена у яскравих кольорах, а ілюстрації виконані у вигляді колажів. Дизайнер Катерина Яцушек пояснила такий вибір бажанням подати не лише загальну фотографію, а й деталі, яких на великому зображенні не буде видно. До того ж таким чином можна показати одночасно зовнішні і внутрішні елементи об’єкта або ж дані з різних джерел.


Не можу оминути і той факт, що на одній зі сторінок путівника розповідається про маятник Фуко, розміщений у Волинському обласному музеї атеїзму, який 10 років діяв у стінах нинішнього костелу Петра і Павла. Ілюстраціями до неї послугували зображення, взяті з газети «Радянська Волинь», де писалося про тисячну екскурсію до музею.


Окрім об’єктів, автор згадав також історичні факти й людей, що пов’язують Луцьк та Волинь з астрономією. Інформація подана лаконічно, адже, за словами пана Олександра, він не хотів перевантажувати путівник текстом, а тільки «дати натяк на те, що це таке, де воно є і чому саме цікаво».


Якщо у вас, шановні читачі, з’явилося бажання поринути у непізнані сторінки історії нашого міста, можете завітати до Центру туристичної інформації, розташованого на розі вулиць Лесі Українки та Сенаторки Левчанівської, і безкоштовно отримати свій примірник.

Telegram Channel