Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
Володимир Гунчик: «Найкраща інспекція — це бачити своїми очима будівництво, яке фінансуємо»

Волинь-нова

Володимир Гунчик: «Найкраща інспекція — це бачити своїми очима будівництво, яке фінансуємо»

Голова Волинської облдержадміністрації здійснив робочу поїздку на об'єкти недобудов області

Лариса ЗАНЮК



Очільник найвищого органу виконавчої влади в краї зустрівся із керівниками районних та сільських рад, заслухав звіт начальника управління капітального будівництва Лілії Павлової, забудовників та представників місцевих громад, ознайомився зі станом спорудження стадіонів, спортивних майданчиків, освітніх закладів, зокрема опорних шкіл — у Голобах (Ковельський район), Любохинах (Старовижівський район), Вербці (Ковельський район), Осівцях (Камінь–Каширський) та філіалів. У селі Залісці Рожищенського району, де проводиться реконструкція ДНЗ і він готовий на 70%, — утеплено фасад, встановлено вікна, перекрито дах, збудовано котельню, однак Володимир Петрович зауважив, що має бути ще й ігровий майданчик та доїзд до дитсадка.



На окремих об'єктах впроваджуються новітні технології. Це означає, що йдемо вперед.



У Голобах Ковельського району наразі ведеться утеплення НВК «ЗОШ І—ІІІ ступенів — гімназія імені С. Ткача» та реконструкція стадіону «Дружба» з облаштуванням трибун, спортивних майданчиків та стоянки для автомобілів. Володимир Гунчик відзначив швидкі темпи робіт на цих об'єктах.
Спорудження 3-поверхової ЗОШ I—III ступенів у селі Любохини Старовижівського району, яке з 2011 року просунулося лише на 16%, найбільш тривале й затратне, обурило Володимира Петровича. Він зазначив, що тут відсутня співпраця сільського голови з будівельниками, бо той не буває на об'єкті, не дочекався його голова ОДА і того дня. На сьогодні у майбутній Любохинівській школі змуровані стіни та перекрито 1-й, частково — 2-й і 3-й поверхи, вмонтовано 80% вікон, облаштовується шатровий дах, монолітні марші та площадки.
— До кінця року маємо виконати внутрішні роботи, зробити покрівлю та опалення, — обіцяє директор ТзОВ «Житлобуд-2» Леонід Стефанович.
У Ратному делегація відвідала будівництво одного з найбільших в області дитсадків — закладу на 8 груп (250 місць), розпочате ще 2015 року. Цьогоріч уже зведено й утеплено стіни, перекрито дах. Роботи на об’єкті тривають. У Ратнівському районі ще один заклад потребує капітального ремонту — школа у селі Заброди, де за проектом передбачена заміна покрівлі, утеплення фасаду, встановлення металопластикових вікон та дверей. Саме тут активно впроваджуються сучасні енергозберігальні технології: підігрів води сонячними батареями, зовнішнє та внутрішнє освітлення за допомогою енергоощадних ламп. Це дасть змогу суттєво знизити вартість електроенергії та гарячої води, зазначив голова Ратнівської райдержадміністрації Андрій Харлампович.
У селі Осівці, що на Камінь-Каширщині, оглянули будову школи, фундамент якої закладено 2016 року. Споруда готова на 10%, її планують здати у 2018-му. Роботи тривають на зведенні 2-го поверху, паралельно огороджують територію, збудували очисні споруди. Тут громада позитивно налаштована та впевнена в результаті спільної праці.
На зворотному шляху відвідали будівництво ЗОШ І—ІІІ ступенів у селі Вербка Ковельського району, започатковане минулого року. Його готовність — 27%: виконані будівельні роботи, зроблена покрівля та встановлені вікна. Наразі ведуться сантехнічні, електротехнічні роботи, утеплення фасаду та благоустрій території.
Підсумовуючи побачене за день, Володимир Гунчик зазначив:
Дуже не хотів би повторити історії минулих років, коли розпочатий об'єкт залишався незавершеним. Ситуація позитивна. Єдине, що непокоїть, — то дефіцит коштів для школи у Вербці, але гроші знайдемо і завершимо будівництво. Приємно відзначити, що на окремих об'єктах впроваджуються новітні технології. Це означає, що йдемо вперед. Важливо, що ми побували в опорних школах та їхніх філіалах. Управління освіти зобов'язали вияснити, наскільки ці освітні заклади відповідають принципу «новітня школа». Особливих зауважень не маю, окремі моменти стосуватимуться завершального етапу. Хотів би, щоб усі об'єкти здавалися комплексно, з благоустроєм.



Чи збігаються плани і результати? Головне, що є співпраця замовників, проектантів та забудовників.



Школа у селі Вербка Ковельського району зводиться стрімко.



Реконструкцію стадіону «Дружба» в Голобах до зими планують завершити. Можливо, саме тут відбуватимуться найцікавіші спортивні події області?


 

Telegram Channel