Курси НБУ $ 41.84 € 43.51

Інтернет дав змогу Росії отруювати брехнею увесь світ

За даними ФБР принаймні деякі облікові записи в соцмережах, які поширювали фейкові новини під час президентської виборчої кампанії в США, були частиною російської кампанії з дезінформації, повідомляє CNN

За місяці до дня виборів у Twitter і Facebook почали з’являтися новини про змови і містифікації. Багато з яких містили неправдиві дискредитуючі заяви про кандидата Гілларі Клінтон.


ФБР намагалося відслідкувати ймовірну російську дезінформаційну кампанію з використанням фальшивих новин у день виборів.


У результаті перевірки аналітики ФБР виявили, що деякі облікові записи користувачів соціальних мереж, які поширювали фейкові новини, були зарубіжними. Вони дійшли висновку, що принаймні деякі з них були частиною російської дезінформаційної кампанії, пише CNN з посиланням на два джерела, знайомих з розслідуванням, пише "Еспресо".



Хакерські атаки з боку Росії на офіційні установи в США під час президентської кампанії були спрямовані безпосередньо на підтримку Дональда Трампа, а не на дискредитацію самого процесу демократичних голосувань.



Нагадаємо, що після виборів президента США восени 2016 року Центральне розвідувальне управління США дійшло до висновків, що хакерські атаки з боку Росії на офіційні установи в США під час президентської кампанії були спрямовані безпосередньо на підтримку Дональда Трампа, а не на дискредитацію самого процесу демократичних голосувань. 


Пізніше національна розвідка США виклала в публічний доступ незасекречену версію доповіді про "втручання Росії у вибори". Документ має і секретну версію, яку раніше представили Бараку Обамі і Дональду Трампу.


Згідно з документом, президент Росії Володимир Путін наказав провести хакерські атаки з метою вплинути на вибори в США. Трамп назвав доповідь фейком, а його публікацію - "політичним полюванням на відьом".

Telegram Channel