Курси НБУ $ 41.84 € 43.51

«Я повністю поділяю обурення», – Геращенко про вирок фігурантам «2 травня»

Перший віце-спікер українського парламенту різко розкритикувала рішення Іллічівського суду, який виніс виправдувальний вирок фігурантам "справи 2 травня" в Одесі

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона написала у Фейсбуці.


Геращенко зазначила: "Всіх цих персонажів, звільнених одеським судом, бойовики вставляли в свої "хотєлки" на обмін, шантажуючи українську сторону вимогою випустити росіян, причетних до теракту в Одесі.


Наша позиція була й залишається незмінною - така зацікавленість залежних від РФ бойовиків у звільненні причетних до терактів, свідчить про пряму причетність до цих провокацій РФ.



Така зацікавленість залежних від РФ бойовиків у звільненні причетних до терактів, свідчить про пряму причетність до цих провокацій РФ.



Події в Одесі не мають відношення до мінських угод, отже ці персонажі мають відповідати по українським законам, а після визначення термінів покарання можна говорити про їх передачу РФ в обмін на політв'язнів Кремля. Саме так вдалося звільнити Солошенка і Афанасьєва.


Але замість визначення термінів покарання суд їх просто відпустив.


Я повністю поділяю обурення і позицію ГПУ і СБУ, я також вважаю, що на ці "гуманні" рішення "найгуманнішого" суду має бути подана негайна апеляція. Ну, й ще одне - без реформи судової системи терористи і сепаратисти, підривники держави і державності і надалі будуть відсувати свою безкарність".
Нагадаємо, 18 вересня Іллічівський міський суд визнав необґрунтованими докази обвинувачення в участі та організації обвинувачених у масових заворушеннях, які спричинили тяжкі наслідки (смерть і травми людей).


Двом обвинуваченим у справі про події 2 травня 2014 року (у частині подій на Грецькій площі), зокрема, громадянину РФ Євгенові Мефьодову та українцеві Сергієві Долженкову, якого слідство вважало організатором масових заворушень, правоохоронці після рішення суду висунули звинувачення за статтею, пов'язаною із сепаратизмом у зв'язку з їх участю в низці акцій навесні 2014 року в Миколаєві.


Біля будівлі Іллічівського суду Чорноморська почалися бійки після того, як обвинуваченим у "справі 2 травня" про заворушення на Грецькій площі винесли виправдувальний вирок. Кілька десятків людей спробували прорвати оточення суду, правоохоронці відповіли застосуванням сльозогінного газу. Протестувальники протягом деякого часу продовжували залишатися під будівлею суду, споруджуючи барикади з метою блокувати виїзд автобуса з виправданими фігурантами кримінальної справи.


Виправдані обвинувачені, а також їхні родичі та адвокати були евакуйовані із суду.


Нагадаємо, що раніше прокурор Ірина Купріна зажадала призначити 12 обвинуваченим, які перебувають не під вартою, 8 і 9 років позбавлення волі, ще для двох - 10 років. Для чотирьох з п'яти обвинувачених, які перебувають під вартою, в т.ч. для громадян Росії Євгена Мефьодова та Максима Сакауова - 12 років, і 15 років для Сергія Долженкова, якого держзвинувачення вважає організатором масових заворушень.


Обвинувачений Олександр Суханов, якого обвинувачували за ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), визнаний невинним за цією статтею.



Суд прийшов до висновку, що слідство у справі було проведено неякісно, і вказав на цілу низку недоліків і прогалин у проведених слідчих діях. 



Крім того, суд прийшов до висновку, що слідство у справі було проведено неякісно, і вказав на цілу низку недоліків і прогалин у проведених слідчих діях. Наприклад, під час розслідування було допитано лише одного співробітника поліції з числа тих, хто був присутній на Грецькій площі.


Суд також вважав упередженими свідчення єдиного свідка звинувачення Олександра Посміченка, який заявляв про участь обвинувачених у інкримінованих їм злочинах, в зв'язку з цим суд вирішив не враховувати їх при винесенні вироку.


Показання інших свідків, на думку суду, не підтверджують участь обвинувачених у масових заворушеннях, тим більше, в їх організації. Крім того, суд виключив зі списку доказів у справі кілька доказів у зв'язку з тим, що вони були здобуті з порушенням норм КПК.


Не задовольнили суд і фото-, відеоматеріали, які передала сторона звинувачення. На думку суду, прокуратура не змогла якимось чином підтвердити, що на фото і відео зображені обвинувачені. А останні не підтвердили, що це вони на фото і відео.


Недоведеними голослівними суд визнав твердження сторони обвинувачення про те, що до організації подій 2 травня 2014 року в Одесі причетні посадові особи і перші особи держави часів президентства Віктора Януковича. Одночасно, суд вважає, що слідство необґрунтовано випустило втратило з уваги дії органів влади, які діяли після Майдану, в тому числі Андрія Парубія та екс-голови Одеської ОДА Володимира Немирівського.


Як відомо 2 травня 2014 року в Одесі в результаті масових заворушень з участю проросійських сепаратистів і українських активістів загинуло 48 осіб, постраждали близько 300.


Почалися зіткнення в центрі міста, де були застрелені кілька людей. Потім проукраїнські активісти прийшли на Куликове поле до наметового містечка сепаратистів і почали його громити. Намети загорілися, почалася пожежа в Будинку профспілок, в якому також загинуло понад 40 осіб.

Telegram Channel