Гран–прі луцького «Оберегу» дісталося «Молитві на Різдво» (Відео)
На гала-концерті переможців пісенного конкурсу атовця і співака Зиновія Медюха (на фото) назвали оберегом–соколом
Днями завершився фестиваль авторської пісні й співаної поезії «Оберіг». Яка вона – сьогоднішня пісня? Як і дійсність – надривна, емоційна, воєнна, а почуття у ній – вічні й незмінні: любов, чекання і віра в перемогу. Саме з такою композицією прибув на фестиваль у Луцьк доброволець Нацгвардії Зиновій Медюх. Його «Молитва на Різдво» народилася ще там, на фронті. З безкінечних ночей чекань і непереборного бажання побачити своїх діток на мирній землі, з тієї простої дитячої молитви за тата-захисника, що перемагає всі сили зла: «Миколай і всі святі, збережіть його живим і не треба більш нічого дарувати».
30 грудня 2016 року їду додому, на блокпосту хлопчина каже, що у нього народився син, але він ще його не бачив. Так мені те пекло цілу дорогу, аж напекло пісню.
– Ця пісня писалася в дорозі, – каже Зиновій. – 30 грудня 2016 року їду додому, на блокпосту хлопчина каже, що у нього народився син, але він ще його не бачив. Так мені те пекло цілу дорогу, аж напекло пісню. Прошу вас, помоліться за тих, хто там.
Щира пісня чоловіка у камуфляжі одноголосно нагороджена гран-прі фестивалю «Оберіг», а самого Зеника символічно назвали нашим оберегом-соколом.
– Щоб подолати ту біду на Сході, треба підняти всі обереги, – каже Зиновій Медюх.
На гала-концерті переможців звучала справжня поезія колишніх лауреатів: Валерій Маренич виконав пісню на слова Ніни Горик, гурт «Простір Музики» співав поезію Ліни Костенко, Тарас Компаніченко і «Хорея козацька» – на слова Василя Стуса. Духовно-патріотичні псалми «Хореї козацької» – про воїна запорозького з «Літопису» Григорія Грабянки, сучасна дума про Савур-Могилу, присвячена загиблим в Іловайському котлі та давньохристиянське «Киріє елейсон» – наповнювали душі розрадою. Пощастило лучанам почути пісню, що стала офіційним гімном АТО «Браття українці» від лідера гурту «Шабля» Вови Гейзера. Таке не можливо слухати бездіяльно і зал піднявся, а наймолодший учасник вустами пісні й струнами гітари запитував у тих, хто взявся володіти миром: «Скільки це все буде минати?».
Щира пісня чоловіка у камуфляжі одноголосно названа гран-прі фестивалю «Оберіг», а самого Зеника – нашим оберегом-соколом.
Ігор Павлюк запевнив, що переможців обирали серцем, хоча у пісні переможених немає. Через те, мабуть, журі визначили стільки лауреатів.
I-ше місце вибороли Вікторія Гурська (Луцьк) та 13-річний Артем Харченко (Хмельницька область).
II-ге місце: Олександр Скотній (Слов'янськ), дует Юрія і Віри Найд (Хмельницький), Оксана Чухліб (Львів).
III-тє місце – Олеся Чайка (Київ), Наталія Максимук (Луцьк), Юлія Хохідра (Глобине, Полтавська область), та лучани Юрій Щербик та гурт «Криші моря».
Спеціальна відзнака «За волонтерську пісню» дісталася Миколі Більшевичу з Ковеля.
Перший заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик запевнив, що кошти від концерту спрямують на потреби 14 ОМБр, а фестиваль знову стане традицією. Адже «Життя без музики – помилка», – процитував Ніцше один із організаторів конкурсу депутат Сергій Сівак.
Голова журі науковець і поет Ігор Павлюк нагадав слова Івана Франка: «Я б усі свої вірші віддав за один, який був би народною піснею.» І дійсно, на цьому фестивалі ми стаємо свідками творення народних пісень.