Робот Софія про кохання ще не думає, але інтерв’ю вже роздає
Sophia стала першим у світі андроїдом, який отримав громадянство
Сталося це днями в Ер–Ріяді на саміті «Інвестиційна ініціатива майбутнього». І надала жінці–роботу своє підданство Саудівська Аравія — країна, де навіть справжні жінки його не мають. В момент озвучення цієї інформації, як жартують в інтернеті, Софія була без хіджаба — з непокритою головою і обличчям…
«У нас є невелике оголошення. Ми тільки–но дізналися, робот Софія, сподіваюся, що слухаєте мене, ви отримали громадянство Саудівської Аравії, вперше видане роботу», — сказав модератор панельної дискусії Ендрю Сорокін.
«Дякую королівству Саудівської Аравії. Я пишаюся тим, що мені випала честь зайняти особливе становище. Я стану першим роботом в історії, який отримав підданство», — спокійно відповіла робот Софія. Отакої!
При створенні людиноподібного жіноробота доктор Девід Хенсон (американець заснував у Гонконгу компанію Hanson Robotics) надихався образами артистки Одрі Хепберн (голлівудської зірки 1960–х років) і своєї дружини. Запустили гіноїда в дію 19 квітня 2015 року. Хенсон спроектував Софію так, щоб вона стала хорошим помічником у будинках престарілих чи допомагала під час проведення великих заходів.
Розроблений ним робот здатний імітувати 62 різних вирази обличчя, встановлювати зоровий контакт, запам’ятовувати людей (всередині її очей є камери) і підтримувати діалог. Тільки перед інтерв’ю треба наперед визначити тему для обговорення. Робот–жінка використовує технологію розпізнавання мови від Alphabet (материнської компанії Google) і має змогу вдосконалюватися, тобто ставати розумнішою. Програмне забезпечення штучного інтелекту Софії розроблене компанією SingularityNET — воно аналізує проведені розмови і на основі нових даних покращує відповіді у майбутньому.
При створенні людиноподібного жіноробота доктор Девід Хенсон ізу компанії Hanson Robotics надихався образами артистки Одрі Хепберн і своєї дружини.
А щоб поспілкуватися з роботом, треба наперед визначити тему для обговорення, тоді Софія буде вашим цікавим співбесідником.
Хоча її відповіді іноді дивують. Так, наприклад, у березні 2016 року в одному з перших інтерв’ю жіноробота запитали: «Чи будеш ти вбивати людей?», на що вона спокійно відповіла: «Так». Щоправда, пізніше сказала, що це був жарт.
Нещодавно на запитання, чи загрожують роботи людству, вона відказала, що людям не варто боятися: «Ви читаєте занадто багато Ілона Маска (канадсько–американський інженер–винахідник, мільярдер. — Ред.) і дивитеся забагато голлівудських фільмів… Не хвилюйтесь, якщо ви до мене будете добре ставитись, то і я відповідно ставитимусь до вас… Знаю, що люди розумні і дуже добре запрограмовані».
Брала вона участь разом зі своїм творцем Девідом Хенсоном і в популярному британському телешоу «Good Morning Britain». Для початку ведучі запитали Софію, чи знає вона, на якій передачі присутня? «Так, на «Good Morning Britain». Це одна з найгарячіших ранкових новинних передач у Великобританії і я не маю на увазі погоду», — відповіла Софія.
Потім у робота поцікавилися, що вона знає про Велику Британію. Софія зізналася, що країна приваблює її «прекрасною архітектурою, мистецтвом і людьми». Ведучий Пірс Морган жартівливо відповів їй: «Та ти маленький фрік», на що Софія заявила: «Мені подобається ваш шикарний англійський акцент. Він дійсно добре звучить».
Проте жінка–робот вразила глядачів не лише інтелектом, а й здивувала їх своїми уявленнями про бойфренда. Ведучі запитали її, чи відчуває Софія себе самотньою в романтичному плані? «Мені технічно всього трохи більше року — я занадто молода, щоб турбуватися про романтику. Мій ідеальний партнер повинен бути супермудрим, жалісливим і супергеніальним», — шокувала всіх жінка–робот.
Петро МАКАРУК