Курси НБУ $ 41.99 € 43.63
Як заощадити на тарифах

Волинь-нова

Як заощадити на тарифах

Та допомогти енергетикам вирівняти добовий графік електричних навантажень

Важливим чинником економії енергоресурсів, зокрема газу, та вирівнювання добового графіка електричних навантажень у період нічного провалу є застосування на котельнях і теплоцентралях комунальної сфери модульних електричних теплових пунктів з автоматичним регулюванням задля підігріву зворотної мережної води перед подачею її в котел. Це не потребує реконструкції мереж, водночас дає змогу заощадити до 30% природного газу, піднімає навантаження вночі за рахунок вільних потужностей трансформаторів та резерву пропускної спроможності електричних мереж.
Враховуючи нинішню напружену ситуацію як із видобутком, так і з постачанням вугілля на теплові електростанції, питання забезпечення сталого електропостачання споживачам у денні та вечірні години доби залишається пріоритетним.

Перейти на дифтарифи нескладно – для цього слід лише звернутись до ПрАТ «Волиньобленерго» із відповідною заявою, де вам буде надано всебічне сприяння та усі необхідні роз’яснення. 

Посприяти забезпеченню сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України можуть і споживачі, раціонально регулюючи режими використання електричної енергії. Зокрема – зменшуючи споживання електричної потужності в години максимальних навантажень ОЕС України та збільшуючи навантаження на електромережі у нічні години доби.
Враховуючи, що в структурі електроспоживання України частка населення становить близько 30%, економічна зацікавленість українців у застосуванні енергоємних електроприладів у нічний час може стати дієвим чинником енергозбереження у масштабі цілої країни.
В Україні для розрахунків за електричну енергію діє спеціальний механізм, що дає можливість позитивно впливати на форму добового графіка навантаження. Це – тарифи, диференційовані за періодами часу. За ринкових умов господарювання цей інструмент є одним із найбільш ефективних засобів управління попитом на споживання електричної потужності.
Значна частина споживачів, які нині розраховуються за дифтарифами, належать до групи «Промисловість» і суттєво впливають на форму добового графіка навантаження цієї групи, адже питома вага таких споживачів у даній групі становить близько 50%. Разом із тим кількість побутових абонентів, які розраховуються за диференційованими тарифами, становить лише близько 1% від їх загальної кількості, а їхній обсяг споживання електроенергії у 2016 році — приблизно 2% від загального споживання електричної енергії населенням.
Усе це свідчить про необізнаність населення з можливостями економії коштів при розрахунках за електроенергію залежно від періодів доби її користування.
З метою сприяння роботі енергосистеми України споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування цих тарифів дасть змогу дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію, за умови здійснення таких заходів:

для населення:

  •  використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;
  • незастосування енергоємних електроприладів у період із 8-ї до 11-ї години та з 17-ї до 22-ї години;

для споживачів:

  • перенесення часу роботи підприємств, які працюють в одну зміну, на нічні години доби, для тих, які працюють у першу та другу зміни – перенесення роботи другої зміни на нічні години доби;
  • незастосування енергоємного обладнання як для опалення, так і в технологічних процесах у період із 8-ї до 11-ї години та з 17-ї до 22-ї години;
  •  зниження підприємствами з безперервним циклом роботи навантаження у період із 8-ї до 22-ї години доби.

Самостійне впровадження споживачами зазначених заходів забезпечить зменшення нерівномірності добового графіка навантаження об’єднаної енергетичної системи України, збільшить стійкість роботи вітчизняної енергосистеми та дасть змогу зменшити вартість виробництва електроенергії тепловими електростанціями.
Перейти на дифтарифи нескладно – для цього слід лише звернутись до ПрАТ «Волиньобленерго» із відповідною заявою, де вам буде надано всебічне сприяння та усі необхідні роз’яснення. 

Telegram Channel