Каланхое: дихайте вільно
Не дивно, що у народній медицині цей вазон називають «кімнатний женьшень» або «дерево життя». Найчастіше каланхое використовують для лікування нежитю та профілактики ГРВІ
Для дорослих пацієнтів свіжий сік, вичавлений із листя, змішують з молоком або водою в пропорції 1:1. Цей розчин потрібно закапувати по три краплі в кожну ніздрю тричі на день.
Корисний ефект від такого лікування полягає в тому, що порожнина носа активно очищається від слизу. І у дітей, і у більшості дорослих закапування каланхое викликає сильне чхання. Крім того, вітаміни і мікроелементи, що містяться в листках рослини, прискорюють процес одужання, а дубильні речовини забезпечують бактерицидну дію.
Відвар каланхое має більш м’яку дію, тому він добре підходить для застосування у дітей. Для його приготування потрібно кілька листків залити невеликою кількістю холодної води (близько 0,5 склянки), довести до кипіння, а потім настоювати протягом години. Закапувати відвар потрібно двічі на день по дві краплі в кожну ніздрю.
Щоб знизити ймовірність виникнення застудних захворювань у маленької дитини, можна три-чотири рази на день протирати їй ніздрі ватною паличкою, змоченою у водному розчині каланхое.
Якщо ви вперше збираєтеся застосувати цей засіб, слід проконсультуватися з лікарем. Варто почати лікування з використання розведеного соку або відвару, щоб переконатися, що він не викликає алергічної реакції.
Якщо хочете давати каланхое від нежитю дітям віком до двох років, відвар або сік обов’язково потрібно розбавляти водою.
Застереження
Використовувати сік каланхое при нежиті потрібно з дотриманням певних пересторог, особливо під час лікування дітей. При неправильному використанні цього засобу можуть виникнути такі побічні ефекти:
l алергічна реакція;
l опік слизових оболонок;
l головний біль від сильного чхання.