Читали на Майдані, читають і в АТО
Невдовзі виповнюється десять років, відколи світ побачив всеукраїнський журнал «Регіон бандерівський» (на фото), засновником якого став нововолинець, нині покійний Ярослав Заворотний
Його головний редактор Любов Кравцова із захопленням розповідає, як народжувалися перші номери часопису, як він набирав популярності, яким темам надавалася перевага.
— Маємо незалежну Україну, — мовила Любов Андріївна. — І це велика заслуга тих, хто в годину лихоліття не схилився перед ворогом, а мужньо відстоював країну, не шкодуючи свого життя. Скільки відважних бійців полягло в ті буремні роки й сьогодні! Українське козацтво, Українські січові стрільці, Наддніпрянська армія, Українська галицька армія, Українська повстанська армія — це військові формування, які сповна виконали свій обов’язок, власним життям і кров’ю засвідчили право української нації на власну державу. Завдання часопису — розповідати про таких героїв, рівнятись на них, завжди пам’ятати своє коріння, «що діялося в світі, чия правда, чия кривда і чиї ми діти».
Хочемо, щоб дух Бандери зміцнив віруй силу нашого народу у відстоюванні української України.
Героїчна історія УПА є величним прикладом жертовного служіння українському народу. З гаслом «Здобудеш Українську державу або згинеш у боротьбі за неї» її воїни впевнено йшли у бій. Особливо цінними для журналу є спогади очевидців цієї красномовної сторінки стійкості нашого народу. До священної боротьби на західноукраїнських землях була причетна чи не кожна родина.
«Регіон бандерівський» багато пише про Степана Бандеру, аби кожен українець пройнявся його ідеями. Любов Кравцова зазначає, що це був не тільки талановитий Провідник від Бога, а й проникливий мислитель. Всі його теоретичні праці пронизані трьома ключовими тезами, за які ОУН і УПА боролися: за свободу, за державну незалежність і її збройний захист, за соборність України.
— Хочемо, щоб дух Бандери зміцнив віру й силу нашого народу у відстоюванні української України, — підкреслила в розмові редакторка. — Працюємо над тим, щоб національні цінності стали базовими для нашого суспільства, а державницькі інтереси визначали діяльність української влади. Віримо, що ми з честю витримаємо випробування, і Україна переможе московського агресора та його «п’яту колону» всередині держави. Віримо в силу і мудрість нашої нації!
Редакція журналу отримує багато листів із подякою за єдиний такого плану часопис в Україні. Приємно, що серед відгуків є і висловлювання колишнього журналіста «Волині» Анатолія Дімарова (на жаль, уже покійного).
«Ваш журнал неймовірно цікавий (по кілька разів окремі статті читав–перечитував). Він життєво необхідний для всієї України. Щоб заткнути чорні роти симоненкам. Ваш журнал — пам’ятник Воїнам, які полягли за Україну. Вільну, Соборну»
Анатолій ДІМАРОВ, письменник, лауреат Шевченківської премії
Любов Кравцова найбільше тішиться з таких листів, теплих, проникливих і щирих. Найбільша радість — коли журнал читають, коли він набирає все більшої популярності. Його читали на Майдані, тепер — в АТО, передплачують майже в усіх областях. Це підтвердження того, що ми робимо потрібну справу, зазначила Любов Андріївна. Вона також попросила добрим словом згадати волинських письменників, які надали велику підтримку під час перших випусків: Василя Гея, Петра Боярчука, на жаль, уже покійних, та Йосипа Струцюка, Олексія Добка. Спонсорує випуск журналу «Регіон бандерівський» голова Поромівської ОТГ Іваничівського району, колишній боєць полку «Азов» Євген Недищук.
Роксолана ВИШНЕВИЧ