Не ловіть гаву — заведіть агаву
Якщо хочете помилуватися велетенською і розкішною агавою американською в Україні — їдьте у Вінницю, в меморіальний музей Михайла Коцюбинського, автора знаменитих «Тіней забутих предків» і великого любителя цих рослин
Втім, її, невибагливу і симпатичну, нескладно виростити у будь-якому домі. З лікувальною метою можна використовувати листя агави, якій уже минуло три роки. Її фармакологічні властивості трохи схожі до властивостей алое, але ще до кінця не досліджені.
Найбільш ефективним є використання цієї лікарської рослини при запаленні сідничного нерва (ішіасі) та наривах. У людей з дуже чутливою шкірою при прикладанні розрізаного листка може відчуватися сильна печія, але ускладнень від цього не буває, а лікувальний ефект гарантований.
При внутрішніх захворюваннях агаву використовують найчастіше у вигляді настою листя на воді. Лікування туберкульозу передбачає вживання її суміші соку з медом, цей засіб помічний і при хронічному бронхіті. Допоможе ця тропічна гостя і при недугах травної системи, печінки. Рослині характерні протизапальні, болевгамовуючі, знезаражувальні та жарознижувальні властивості.
Цікавою особливістю агав є те, що вони цвітуть лиш один раз у житті, залежно від виду у віці 5–15 років, а деякі — у 50 і навіть 100 літ. Віддавши усі сили цвітінню, після цього рослина гине. Тому, щоб постійно мати ліки на підвіконні, заведіть одразу дві рослини різного віку.