Анатолій ВІТІВ: «Люди знають, що депутати від «Свободи» — на варті інтересів громади»
Звіт голови фракції про другий рік роботи у Волинській обласній раді VІІ скликання
Принципи роботи фракції
Фракція ВО «Свобода» є ідеологічною політичною силою в обласній раді, яка працює відповідно до програми та ідеологічних засад українського націоналізму. Пріоритети роботи базуються на «Програмі захисту українців», засадах соціальної та національної справедливості. Фракцію вирізняє принциповість у відстоюванні інтересів громади, дисциплінованість та одностайність голосування.
За другий рік роботи в облраді VІІ скликання депутати «Свободи» подали 18 проектів рішень, з них підтримані радою — 17. Її депутати за звітний рік скерували до вирішення понад 140 звернень і озвучили 26 запитів. Усі запити знайшли підтримку в сесійній залі. Їхня основна тематика — соціально–економічні, екологічні, правові, медичні, освітньо–культурні проблеми.
Активно використовує «Свобода» виступи представників фракцій. Серед актуальних тем, які порушувались, — недостатнє виконання Волинською ОДА рішення про проголошення Року УПА на Волині, невиправдане пропагування у СНУ імені Лесі Українки польської версії української історії та польської ідентичності, юридично нікчемного трактування закону «Про декомунізацію», що грає на руку ворогам України.
Депутати фракції надали матеріальних допомог соціально не захищеним волинянам на суму понад 420 тисяч гривень. Крім того, понад 70 тисяч виділили виборцям із власних коштів.
Соціально–економічний напрям
ВО «Свобода» виступає за всебічний розвиток самодостатніх місцевих громад, прозору роботу комунальних закладів, створення належних умов для підприємництва, інвесторів, нових робочих місць і захист соціальних інтересів волинян.
Олександр Пирожик, зокрема, очолив спеціальну комісію обласної ради з відбору інвестиційних проектів і програм, реалізація яких здійснюється з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку (обласного фонду регіонального розвитку). Його переможці отримали на реалізацію проектів понад 10 мільйонів гривень.
Серед переможців конкурсу — проекти реконструкції колишнього кінотеатру під Центр національної пам’яті, історії та культури у Берестечку; облаштування навчальних класів із лозоплетіння та кераміки Волинського коледжу культури та мистецтв імені Ігоря Стравінського; капітальний ремонт даху дитячого відділення обласної психлікарні; технічне переоснащення котельні Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; виготовлення проектно-кошторисної документації на добудову реабілітаційного корпусу обласного госпіталю ветеранів війни та ін.
З ініціативи фракції ВО «Свобода» в обласній раді у співпраці з нашими фракціями у міських і районних радах вдалося добитися виділення значних коштів із обласного бюджету на об’єкти освітньої, медичної, дорожньої та соціально–культурної інфраструктури.
Енергозбереження
На умовах співфінансування з місцевих бюджетів фракція залучила з обласного бюджету кошти на енергозбереження в ряді освітньо–культурних закладів області. Зокрема, 230 та 190 тис. грн використано на енергозбереження у школі села Льотниче; 255 тис. — на заміну вікон у ЗОШ № 3 міста Любомля; 80 тис. — на заміну вікон і дверей у школі села Велицьк; 150 тис. — встановлення дверних блоків у школі № 2 смт Іваничі; 100 тис. — утеплення фасаду дитсадка в селі Мощена; 100 тис. грн — на заміну теплотраси у Любомльській гімназії.
Окрім того, виділялися кошти для нових вікон і дверних блоків у школі села Кременець — 78 тис.; заміну вікон у школі села Копачівка — 55 тис., облаштування ЦНАПу в селі Литовеж — 193 тис.; енергозбереження ФАПу в селі Ворчин — 27 тис. грн.
Оновлення соціально-культурної сфери
Фракція ініціювала і відстояла необхідність здійснення капітальних і поточних ремонтів об’єктів соціальної, освітньої, культурної сфер. Зокрема, 250 тис. грн спрямували на капітальний ремонт Будинку культури села Зоря; 600 тис. — на реконструкцію шатрової покрівлі школи в смт Люблинець; 515 тис. — на добудову приміщення школи села Радовичі; 345 тис. — на облаштування санвузлів у школі села Мощена; 40 тис. — на ремонт фасаду клубу в селі Кругель; 37 тис. — на придбання матеріалів для перекриття даху їдальні школи села Гряди; 100 тис. грн — співфінансування проекту реконструкції дитсадка у Берестечку.
Крім того, зусиллями фракції виділені кошти на оновлення майданчика зі штучним покриттям у смт Іваничі — 700 тис. грн, купівлю кухонного обладнання для гуртожитку Любомльського професійного ліцею — 75 тис., купівлю стрілецького тренажера «Захисник Вітчизни» для школи села Куснища — 70 тис.; обладнання для Іваничівської ЦРЛ — 335 тис.; придбання житла для дітей–сиріт в смт Іваничі — 180 тис.; купівля медичного обладнання для реабілітаційного центру благодійної місії «Сонце любові» в Горохові — 40 тис.
Будівництво та ремонт об’єктів інфраструктури
Зусиллями фракції вдалося виділити значні суми коштів на ремонт доріг, їхнє освітлення та будівництво, ремонт систем тепло- і водопостачання. Зокрема, на капітальне відновлення дороги в селі Масловець виділили 1 млн 200 тис. грн; капітальний ремонт дороги Голишів— Новостав — 500 тис.; ремонт вулиці Прикордонників у Любомлі — 455 тис.; облаштування дороги Вощатин–Ласків–Суходоли — 400 тис. грн.
На умовах співфінансування кошти спрямовані також на ремонти доріг Іваничі–Заболотці–Литовеж — 200 тис. грн, Люблинець–Довгоноси–Калинівка — 100 тис.; Нововолинськ–Гряди — 100 тис., Литовеж–Грибовиця–Соснина — 100 тис., Низкиничі–Хренів — 100 тис., Кругель–Нові Кошари–Старі Кошари — 50 тис., Мощена–Черкаси — 10 тис., окремих вулиць села Низкиничі — 100 тис. грн.
У 2017 році також виділялися кошти на інші об’єкти дорожньої інфраструктури, проте через бездарність виконавчої влади та недолугість деяких керівників на місцях їх так і не вдалося освоїти. Так, зокрема сталося з грішми на ремонт дороги Ворчин–Зоря (400 тис. грн) та Журавлине–Красноволя (257 тис. грн).
Окрім того, були надані та освоєні кошти на будівництво вуличного освітлення на сонячних батареях у селах Арсеновичі та Угли Велицької сільради — 550 тис. грн.; реконструкцію вуличного освітлення в селі Машів — 154 тис.; реконструкцію вуличного освітлення в селі Шклинь — 144 тис.; облаштування ділянки дороги «Стежина мрії» в селі Омельне — 108 тис.; реконструкцію вуличного освітлення в селі Городище — 100 тис., реконструкцію селищного водозабору в смт Люблинець — 150 тис. грн.
Важливого значення фракція ВО «Свобода» традиційно надає питанням екології та збереження довкілля, недопущення розбазарювання лісів, водойм і родовищ. За запитами свободівців були відкриті кримінальні провадження. Зокрема, щодо можливих корупційних схем між посадовими особами обласного управління лісового та мисливського господарства і управління екології і природних ресурсів Волинської ОДА, функціонування незаконних пилорам у поліських районах, перевірки дозвільних документів і самовільної забудови берега озера Солинка у Старовижівському районі.
З ініціативи фракції ВО «Свобода» обласна рада ухвалила рішення звернутися до міністра аграрної політики та продовольства та Держагентства лісових ресурсів України щодо незадовільної роботи обласного управління лісового та мисливського господарства. Сесія рекомендувала відповідним інстанціям розглянути питання щодо невідповідності займаній посаді начальника управління Олександра Кватирка.
Це рішення досі не виконане, тому, на жаль, продовжуємо спостерігати системні негативні наслідки в діяльності керівництва лісової галузі на Волині. Як результат — обласна рада створила тимчасову контрольну комісію з питань, що виникають у цій сфері, до складу якої увійшов представник фракції Олександр Пирожик. Боротьба за наведення порядку в лісовій галузі триває.
Збереження лісів і довкілля
Фракцію в обласній раді представляють 7 депутатів. Це її голова Анатолій Вітів, депутати Олександр Бик, Сергій Духницький, Олександр Пирожик, Юрій Поліщук, Сергій Сівак, Юрій Цейко. Олександр Пирожик обіймає посаду першого заступника голови обласної ради.
Депутати фракції надали матеріальних допомог соціально не захищеним волинянам на суму понад 420 тисяч гривень. Крім того, понад 70 тисяч виділили виборцям із власних коштів.
Свободівці очолюють дві постійні комісії. Анатолій Вітів — голова комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією. Юрій Цейко очолює комісію з питань промисловості, зв’язку, паливно–енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово–комунального господарства
Відновлення національної та історичної справедливості
З ініціативи «Свободи» прийняте рішення «Про проголошення 2017 року на Волині Роком Української повстанської армії та вшанування 70-річчя примусової депортації українців». У ньому передбачені також заходи щодо вшанування українських жертв польської репресивної операції «Вісла» (примусової депортації близько 150 тисяч українців із їхніх етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя) та радянської репресивної операції «Захід» (примусової депортації близько 80 тисяч наших земляків із Західної України до Сибіру).
З ініціативи фракції прийняте також рішення про вшанування на території області пам’яті українських жертв окупаційних режимів (щорічне вшанування 8 листопада пам’яті жертв російського окупаційного режиму).
За поданням депутата-свободівця Сергія Сівака прийняте рішення та виділені кошти в сумі 140 тис. грн на відновлення в Луцьку Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг». Відроджений «Оберіг» з успіхом відбувся 2-4 листопада 2017 року. На заключному гала-концерті був аншлаг. Це підтвердило необхідність проведення таких фестивалів.
Черговим кроком відродження історичної пам’яті стало відкриття другої черги комплексу «Вовчак. Волинська Січ». Уперше тут побували представники не лише Західного регіону України, а й Києва та Київщини, Чернігівщини, Полтавщини, Кропивницького. Вовчак став місцем проведення молодіжних вишкільних таборувань і перетворився на один із загальнонаціональних центрів патріотичного виховання молоді.
Підтримка Української армії та вояків УПА
У центрі уваги свободівців — підтримка бійців російсько-української війни на Сході України, членів їхніх сімей і родин. За наполяганням нашої фракції вносилися зміни і доповнення до Регіональної програми підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їхніх сімей — щодо першочергового вирішення найнагальніших медичних, соціальних, житлово–побутових проблем конкретних бійців — учасників війни.
За підтримки фракції діють Волинський обласний комітет гуманітарного забезпечення війська, комбатантське об’єднання «Легіон Свободи», члени якого на чолі з учасником російсько-української війни, депутатом Сергієм Духницьким постійно допомагають ветеранським, волонтерським організаціям, надають матеріальну і технічну підтримку бійцям, беруть участь у волонтерських поїздках на фронт. У тому числі — у розташування 14-ї ОМБр із Володимира-Волинського, в якій несуть бойову службу декілька представників Волинського «Легіону Свободи».
Депутат Сергій Сівак у складі червневої ротації Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Пирогова протягом місяця працював у центральній районній лікарні Станиці Луганської. За фінансової підтримки депутата Юрія Цейка в День Гідності та Свободи для потреб медиків артдивізіону 57-ї ОМБр у зону війни вирушив черговий автомобіль «Фіат», освячений на Вовчаку.
Зусиллями фракції ВО «Свобода» вдалося добитися виділення з обласного бюджету щомісячних доплат до пенсії в сумі 200 гривень ветеранам УПА, які проживають на території області. Для них передбачили також можливості лікування та оздоровлення у волинських санаторіях «Пролісок» і «Лісова пісня».
Представник нашої фракції Олександр Пирожик є головою двох спеціальних комісій облради — з розгляду матеріалів про визначення статусу ветеранів ОУН — УПА та з питань поновлення прав реабілітованих.
Відновлення соціальної справедливості
Серед ініційованих «Свободою» і прийнятих облрадою рішень — звернення до центральних органів влади щодо звільнення Гонтарєвої О. В. з посади голови НБУ; щодо недопустимості абонентської плати за підключення до системи газопостачання; про повернення ДП «Укрспирт» активів Луцького СГК у власність Волинської громади; припинення руйнації регіонального суспільного телерадіопростору України; необхідність внесення змін до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» тощо.
Завдяки фракції ВО «Свобода» обласна рада прийняла рішення про надання депортованим і народженим на спецпоселеннях українцям спеціального статусу потерпілих від політичних репресій та надання їм пільг, зокрема щодо безоплатного проїзду в громадському транспорті. Ми дбаємо про тих, хто зазнав переслідувань за свою українськість, але кого держава незаслужено «забула».
Представлений короткий звіт перед громадою — результат нашої роботи, наше бачення та пріоритети. Ми відкриті до діалогу, тому закликаємо вас подавати свої думки, пропозиції та зауваження для врахування в нашій подальшій роботі.
Нагадуємо, що депутати від ВО «Свобода» ведуть особисті прийоми громадян за адресою: м. Луцьк, проспект Волі, 5/4, тел. (0332) 72-43-37 (офіс обласної організації).
Повний текст звіту — на сайті www.volyn.svoboda.org.uа.