Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

КВІТИ Й ПІСНІ — НА ЧЕСТЬ ВИЗВОЛИТЕЛІВ ЛУЦЬКА

Вінки і квіти від обласної і міської влади, громадськості, Генерального консульства Польщі в Луцьку лягли вчора до центрального обеліска на меморіалі Слави в обласному центрі.

Вінки і квіти від обласної і міської влади, громадськості, Генерального консульства Польщі в Луцьку лягли вчора до центрального обеліска на меморіалі Слави в обласному центрі.
ідкриваючи мітинг, міський голова Антон Кривицький нагадав про події 61-річної давності, коли древнє місто над Стиром було визволене від німецько-фашистських загарбників, назвав імена визволителів міста, які живуть в ньому,— Євгенію Шурмей, Анатолія Панкевича, Якова Сагієнка. Вклонитися визволителям волинської землі, незалежно від їх національності, учасників рухів Опору закликав голова обласної ради Василь Дмитрук. Він побажав ветеранам війни бадьорості духу, доброго настрою і міцного здоров’я.
Про те, як визволяли у лютому 1944 року Луцьк, розповів у своєму виступі ветеран війни, тоді командир роти першого батальйону 337 полку 121 гвардійської стрілецької дивізії гвардії старший лейтенант Анатолій Панкевич. Щиру вдячність від молодого покоління визволителям висловив ліцеїст обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Сергій Батрак. Присутні вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання, урочистим маршем пройшли воїни Луцького гарнізону.
Василь Дмитрук і Антон Кривицький сердечно вітали ветеранів, всіх лучан і гостей міста з святом на урочистому вечорі в облмуздрамтеатрі імені Тараса Шевченка. Вони вручили Анатолію Панкевичу цінний подарунок і Почесну грамоту міської ради. Своє мистецтво ветеранам подарували Київський академічний театр українського фольклору “Берегиня”, який виконав пісні воєнних років, щоправда, російською мовою, а також народний ветеранський хор патріотичної пісні “Подвиг”, ансамбль “Волиняночка” та інші професійні й самодіяльні митці обласного центру.
Telegram Channel