«Ще трохи — і міг би виграти!..»
Якщо батьки, вихователі садочків, учителі початкових класів матимуть у своїй «чарівній скриньці» низку цікавих ігор, забав, конкурсів, то зможуть зробити дитяче дозвілля змістовним і корисним
Значення таких розваг важко переоцінити, бо, крім спритності, окоміру, кмітливості, вони розвивають необхідні соціальні навички: відчуття колективізму, здатність спілкуватися і працювати разом для досягнення певної мети. До того ж рух, позитивні емоції — це запорука здоров’я.
При підбитті результатів головне — нікого не забути. Можна визначити і «найспритніших», і «найрозумніших», і «найдотепніших».
Заздалегідь слід подбати, щоб місце проведення змагань було зручним та безпечним, простежити, щоб учасники поділилися на рівноцінні команди. Чітко й докладно треба пояснити правила, вимоги. Доцільно робити перерви для підбиття проміжних підсумків, щоб діти мали змогу перепочити і трохи вгамуватися. За гарної погоди «баталії» бажано влаштовувати на вулиці, на свіжому повітрі.
Нікому не хочеться програвати, тож потрібно трохи «підтягувати» тих, хто відстає. Не варто вживати слів «програв», «спізнився», «не влучив». Краще сказати: «Ще трохи — і міг би виграти!..», «Також показав гарний результат..», «Майже влучив!»
При підбитті результатів головне — нікого не забути. Можна визначити і «найспритніших», і «найрозумніших», і «найдружніших», і «найдотепніших» тощо. Варто подбати про нагородження заздалегідь підготовленими медалями чи подаруночками. Також можна організувати з іграми, конкурсами домашнє свято для малюка, наприклад день народження, і заохочувати юних гостей призами.
І найголовніше правило: ігри повинні подобатися. Вони мають бути цікавими, доступними, зрозумілими. Психологи стверджують, що лише на фоні позитивних емоцій і впевненості у своїх силах дитина вчиться спілкуватися невимушено та із задоволенням. А це допоможе їй не тільки в дитсадку, школі, а й у житті.
Ігор ВИЖОВЕЦЬ, с. Гредьки Ковельського району.