Самогубець, якого спіймали патрульні між 8-м і 7-м поверхами, тихенько сказав «дякую»
Луцькі поліцейські Сергій Ліга, Ігор Воронов, Віктор Бубало, Сергій Цигульов на початку червня врятували життя молодого хлопця. Про їхній вчинок дізналася вся Україна. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман відзначив правоохоронців Почесними грамотами Кабміну. Подякував підлеглим за роботу і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Ще раз пригадав цей випадок для «Волині-нової» командир 4-ї роти батальйону патрульної поліції Луцька Сергій Цигульов й розповів, як позначилася слава на щоденній праці
Повідомлення про людей, які погрожують накласти на себе руки, час від часу надходять від мешканців обласного центру. Втім, зазвичай до реальних дій не доходить: горе–самогубці, шантажуючи близьких, намагаються отримати певні вигоди, особливе ставлення до себе. Того разу було все значно серйозніше. Сергій Цигульов каже, що коли побачили людину, яка сиділа на рамі відчиненого вікна між 7-м і 8-м поверхами, відразу викликали швидку і рятувальників. Щоправда, в останніх не було жодних засобів, щоб пом’якшити падіння у випадку стрибка. Довелося діяти самостійно. Правоохоронці наблизилися до хлопця з верхнього і нижнього сходових майданчиків, довго вмовляли, розпитували про проблеми, пояснювали, що є речі, заради яких варто жити. Але той був зациклений на своїй біді — боргах, зароблених через азартні ігри. Лише хитрістю вдалося його трішки відволікти: патрульні попросили у нього закурити і, коли той нагинався за пачкою цигарок, спробували його схопити. Він зістрибнув, але його вже тримали й через вікно сьомого поверху затягнули у приміщення, при цьому один із поліцейських порізав руки і ноги.
Хлопця забрали медики, він тихенько сказав «дякую» і більше нічого не говорив. Згодом дав телефон родичів.
Сергій Цигульов розповів, що, незважаючи на критику, яка щоразу частіше лунає в бік правоохоронців, не втратив віри у свою справу.
— Я подзвонив батькові, той був шокований. Він думав, що син успішно навчається в Луцьку і у нього все гаразд. Більше з нами ніхто не зв’язувався
Сергій Цигульов каже, що в цей день ні у нього, ні в його колег не було якось особливого відчуття, мовляв, працювали у звичному режимі.
— Прийшов додому, розповів дружині Тані, що хлопець хотів вистрибнути, а ми його врятували, от і все.
Але на ранок прийшла слава: всі про це говорили у соцмережах, зокрема і керівництво відомства, телефонували журналісти.
— Було приємно, що громадськість оцінила нашу роботу, і це стимулює працювати краще не тільки нас, а й усіх поліцейських.
Сергій Цигульов розповів, що, незважаючи на критику, яка щоразу частіше лунає в бік правоохоронців, не втратив віри у свою справу.
— З тим самим запалом працюю, як і в перший день служби. До колишніх міліцейських стандартів не повернемося, реформа триває, а ми — першопрохідці і мусимо долати труднощі.
31 грудня синові Сергія Цигульова виповниться три рочки. Він не впевнений, чи вдасться відзначити цю дату разом із сім’єю.
— Я вже давно усвідомив, що треба бути готовим свята проводити на службі. Дружина це розуміє. На мені відповідальність як командира роти, тому не можу залишити своїх людей у складний період, бо почувався б недобре через це.