«У 2017-му збудували 4-метрового велетня, а в 2018-му планку піднімаємо на два метри!»
Рік, що минув, запам’ятався читачам «Волині-нової» не лише цікавими статтями та знайомством із новими героями, а й неймовірним «Хіт-парадом сніговиків 2017», у якому наші дописувачі ділилися світлинами своїх зимових персонажів. Були серед них велетні, симпатяги, акробати, що стоять на голові, витончені снігові принцеси. Одне слово, фантазії та натхнення волинянам не бракувало
А переміг у нашому конкурсі справжній гігант, а до того ще й красень — сніговик заввишки 4,15 метра із села Сокіл Рожищенського району, фото якого було опубліковане в газеті 9 лютого 2017 року. Це й не дивно, адже п’ятеро студентів: Олександр Саковець, Ольга та Оксана Сасовські, Леонід Галан і Дмитро Окуневич, що приїхали на зимові канікули, — трудились над ним упродовж чотирьох днів. До редакції ми запросили Олександра та Олю, які вчаться на географічному факультеті СНУ ім. Лесі Українки. Вони залюбки поділилися яскравими спогадами та планами щодо нового рекорду.
Трудились над ним упродовж чотирьох днів.
— Ідея зробити великого сніговика виникла у мого тата Володимира Саковця, — розповідає Саша. — Він у новинах побачив, що в Одеській області зліпили 6-метрового велетня, от і підкинув нам задумку. А оскільки тато — вчитель фізкультури — з дітьми для занять розчистили від снігу біля школи спортивний майданчик, то матеріалу ми мали більш, ніж достатньо.
— Нам дуже хотілося, аби заплановане вдалося, і азарт був таким, що працювали чотири дні з 12-ї до 17-ї години. Усе залежало від погоди, тому довелося день пропустити, бо був сильний мороз і сніг не ліпився, — продовжує Оля.
Шарфом стали два зв’язані шалики з Помаранчевої революції 2004 року.
Як не дивно, але, окрім шуфлі, лопати, драбини, студентам стала в пригоді… коса. Саме завдяки цьому інструменту вдалося обтесати величезні кулі, щоб сніговик був гладеньким. Адже найтяжче у цій нелегкій роботі було досягнути симетрії та пропорцій гіганта.
Тіло велетня зробили із чотирьох куль. А до оформлення обличчя підійшли дуже творчо. На голову надягли шапку — великий кошик. Волосся зробили з гілок туй, що ростуть біля церкви: наламали віття, зв’язали ниткою і повісили як перуку. Оскільки морква для носа була замалою, то тут знадобилася кукурудза. Щоб зробити рот, голкою нанизали на нитку калину, макіяж на щоках підвели буряком. Шарфом стали два зв’язані шалики з Помаранчевої революції 2004 року. Очі — ялинкові іграшки, ґудзики — брикет, руки — дві гілляки в людський зріст.
До речі, окрім сніговика, у зимовій композиції сокільської молоді були ще два величезні крісла. Доки Оля, Оксана та Саша робили голову велетню, Леонід і Дмитро скатали здоровенні кулі, витесали в них місця для сидіння, для надійності залили водою — і вийшли справжні зимові трони.
Понад усе студенти хотіли завершити свій витвір до вихідних — зробити сюрприз односельцям. І їм це вдалося — закінчили в п’ятницю вже у сутінках. І яким приємним було здивування, коли в суботу команда майстрів прийшла до сніговика, а там уже багато людей фотографуються, гуляють і захоплюються велетнем. Тішив він жителів Сокола майже місяць, протягом якого охочих зазнімкуватися зі сніговиком завжди вистачало.
— Найприємніше, що про нашого гіганта писали у газетах і на інтернет-сайтах, — каже Олександр.
А ще бачу, як загоряються вогники в очах моїх співрозмовників, коли вручаю їм подарунки від «Волині-нової» — трофейного сніговика із нашим логотипом, шампанське та солодощі.
— Ми такого й не очікували, — щиро зізнаються студенти. — Раділи, що про нас написали, а тут ще й подарунки отримали. Сніговика з публікаціями в газеті і фотографіями передамо в музей нашого села. А цьогоріч матимемо ще більший стимул встановити новий рекорд, лиш би погода посприяла, — обіцяють наостанок.
А ми тішимося, що такі хлопці й дівчата показують приклад усій молоді, як взимку весело проводити час на вулиці, забувши про соцмережі й телевізор. І з радістю оголошуємо новий «Хіт-парад сніговиків 2018». Чекаємо ваших світлин за адресою:
43025, м. Луцьк, просп. Волі, 13, газета «Волинь-нова» або на електронну скриньку [email protected]. Автори найкращого сніговика отримають приз від редакції.