Якщо від ковбас, голубців, холодцю… підшлункова «бастує»
Радіємо, святкуємо, колядуємо, бо ж прийшли «три празники в гості». Триває і щедрий застільний марафон, який іноді стає випробуванням для нашого здоров’я
Спеціаліст з університету Сассекса у Великобританії Дженні Морріс зацікавилася, чому люди у свята страждають від обжерливості. Згідно з результатами її досліджень, якщо стіл «вгинається від страв», людина з’їдає в чотири рази більше, ніж звичайно. Втім, варто взяти до уваги особливості українських застіль, адже за кількістю різноманітних вуджених, варених, печених, смажених смаколиків, які готують наші господині на свята, європейцям до нас далеко.
Приймаємо гостей, частуємо колядників. Коли людина за столом відволікається, вона пропускає момент насичення, у зв’язку з чим їсть більше, пояснює фахівець. Також додається вплив алкоголю, який збуджує апетит, а затьмарений спиртним мозок пізніше отримує сигнал про переїдання. Крім того, у компанії людина несвідомо «приміряє» на себе харчові звички сусідів по столу, забуваючи про індивідуальні особливості й обмеження.
У результаті — ризикуємо здоров’ям. Лікарі кажуть, що під час свят значно зростає кількість пацієнтів із проблемами підшлункової залози. Аби не дійшло до запального процесу — панкреатиту, аби уникнути збоїв у роботі шлунково–кишкового тракту, печінки, можна спробувати зарадити біді за допомогою засобів народної медицини.
При болю в підшлунковій залозі приймайте настоянку зеленого волоського горіха. Пити її потрібно тричі на день по 1 чайній ложці, запиваючи 1/2 склянки води, за 30 хвилин до їди. Через 3 тижні слід зробити двотижневу перерву, а потім курс лікування повторити.
Корисним буде і такий настій: змішати по 2 ст. л. подрібнених коренів шипшини, лопуха, солодки і листя шавлії. Цей збір заварити літром окропу, як чай, і настояти 2,5 години. Приймати по півсклянки 3 рази на день за 15–20 хвилин до їди протягом 30 днів.
Інший рецепт: 2 чайні ложки подрібненого кореня цикорію залити склянкою окропу, прокип’ятити на маленькому вогні 5 хвилин, настояти до охолодження і процідити. Випити ковтками протягом дня. Курс — 21 день.
Для очищення і поліпшення роботи підшлункової залози радять змолоти в кавомолці 1 склянку промитої і просушеної гречаної крупи. На ніч залити одержану «січку» 0,5 л кефіру. Вранці розділити на дві частини, першу з’їсти замість сніданку, другу — ввечері за дві години до сну. Через 10 днів зробіть таку ж перерву і знову курс повторіть. Під час перерви щодня потрібно тричі на день розсмоктувати по 1 чайній ложці соняшникової олії протягом 10 хвилин, обов’язково випльовуючи її.
Забути про біль у животі після зловживання «важкими наїдками» допоможе і сік з картоплі та моркви. Вимити й вирізати «вічка» з 3 великих бульб, почистити
1–2 морквини, вичавити сік з овочів — його повинно вийти
200 грамів. Випити натщесерце, потім полежати 30 хвилин, а ще через годину можна снідати. Сік пити 7 днів, перерва — тиждень, і знову курс повторити.
Оксана КРАВЧЕНКО